Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényes ha ezotériát tanítok...

Törvényes ha ezotériát tanítok és pénzt kérek el?

Figyelt kérdés

Ezotériát ( inkább valójában hermetikát) szeretnék tanítani.

Nem szeretnék senkit sem becsapni h na most megszüntetem az átkot ha sok lóvét ad és én csak erősen pislogok csak stb.


Sok ezotérikus, hermetikus dolgokat olvastam és még van Theathe Healing képzésem is.

Más Theathe Healinges is pénzt keres azzal, hogy csak előadja magát ( inkább csak pszichológusként viselkedik)


Én normálisan cd-ket elküldve tanítanák. A cd- k ben videók és pdf fájlok lennének stb.


De nem tudom, hogy ez így is csak törvénytelen lenne vagy sem.

1 cd is csak 3000ft vagy 5000ft lenne.


De ha ez törvénytelen akkor bele se vágok.


Woudu, Houdu, indián spiritizmus, sámánizmus, táltos képzés, szellemtudomány, zoriasztriánizmus, boszorkányságok, középkori hermetika, alkímia stb.stb. lennének.


Köszönöm a válaszokat!



2021. jún. 3. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg le lehet legálisan papírozni az egészet, kb mintha "hobbikertész" tanfolyamot tartanál.
2021. jún. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Én az ezotériát mindig is úgy kezeltem, mint a Bibliát: egy érdekes irodalom, amiben azért nem rossz tájékozódni. Nem tudom, hogy ez törvényes-e (szerintem igen), de én ebben semmi kivetnivalót nem látok. Nem mászol át senkin se, nem csapsz be senkit se, csupán tájékozódásra készteted az embereket. És... igazából ez tök jó.
2021. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Üzletszerűen végeznéd, amihez vállalkozói kell alapból. Hogy milyen más papír, végzettség szükséges hozzá, azt nem tudom.
2021. jún. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hát régebben olvastam h adózást el lehet intézni. de annak is megvan adva az adott létszám stb. én azért félek h amíg nem érem el az adott létszámot, addig bárki feljelent h adót nem fizetek stb.

bár ugye nem tehetek róla ha nem tudom elérni a létszámot.

az adózást meg tudom oldani, már próbálkoztam az ügyintézésével.


attól is félek h esetleg aki másképpen tudja mondjuk a hermetikát, annak nem tetszik az amit tanítok róla. vagy h jópár dolog fennt van a neten könnyen s ingyen. de én azért valójában jobban kidolgoztam.

2021. jún. 3. 22:38
 5/8 A kérdező kommentje:

hát van egy mágusnak kiadott személy: Zagan mágus.

Írtam neki, de nagyon paraszt módján írt vissza. Normálisan érdeklődtem s ő átoknak nevezett vírusokkal bombázott.

Nem értem h sokan miért mennek hozzá, ha csak humbukol. Ráadásúl nem adózik.

Ismerősöm feljelentette adócsalád miatt s semmi nem történt.


A lényeg h én biztos h senkinek nem írnék bunkón. Vissza is kérhetné a pénzt stb.

2021. jún. 3. 22:42
 6/8 A kérdező kommentje:

azért utánna nézek a tanfolyam indítás legális dolgainak is.

tán úgy könnyebb is az adózást elintézni.

2021. jún. 3. 22:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy tanítod mint vallásoktató akkor még perselyezhetsz is vele, egyébként megbüntet a NAV ha nem vallod be.
2021. jún. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

a NAV - nál jelentették be ezt a Zagan mágust s mégsem történt semmi. De persze h én félek minden törvényellenes dologtól.


Hát lehet h inkább youtubon ingyen intézem, mert félek a törvénysértésektől.

2021. jún. 4. 05:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!