Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyéni vállalkozóként készítet...

Egyéni vállalkozóként készített szoftverekre hogy van a "jótállás"?

Figyelt kérdés

Programtervező informatikus szakon tanulok és az egyik egyetemi oktató mindig mondja hogy nem szabad egyéni vállalkozóként szoftvereket gyártani mert ha feltörik akkor rajtunk lesz az egész behajtva (több tízmillió forint általában), és míg egyéni vállalkozóként a teljes vagyonunkkal felelünk az "okozott kárért" (nagyon idézőjelbe!! :D) addig kft-ként meg csak a kft vagyonáig (tőkéjéig).


Illetve ki szokta egészíteni azzal hogy pl 10-15 éve írt PHP-s weboldalak gyakorlatilag egytől egyig törhetők 2021-ben, ami mondjuk hogy igaz is de ennyi idő után csak nem kell felelősséget vállalni egy munka után hisz manapság 1 hónap után, de néha csak pár nap telik el és frissíteni kell valamit mert az előző verzióban kritikus hibát találtak... Akkor képzeljétek el ezt 10 évre vetítve.


Én azt sem értem hogy pl ha valaki egyéni vállalkozóként mondjuk szobafestő, neki sem kell 10 évre felelősséget vállalnia a munkájáért, a szoftverekre miért kell? Egy belátható időt pl 1 évet még el is fogadnék amúgy.


Valaki világosítson fel kérlek mert a tanár szerintem nagyon keveri a szezont a fazonnal.


2021. jún. 3. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a számtek rovatban hamarabb kapsz választ.
2021. jún. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, ez tömény jog. Mondjuk a mai világban már az informatikai rovatba sem ártana egy jog alkategóriát létrehozni :) De most ott hova írnám? Az egyébbe? Senki nem nézné meg.
2021. jún. 3. 09:58
 3/3 anonim ***** válasza:
A tanárod vagy hülye vagy sose látott még megbízási szerződést
2021. jún. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!