Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Garancia-jótállás: A meghossza...

Garancia-jótállás: A meghosszabbított jótállás is ugyan olyan értékű, mint az eredeti 1 éves jótállás? Mi a különbség garancia és jótállás között?

Figyelt kérdés

Elektronikai cikkről van szó, a vásárláskor automatikusan járt 1 év JÓTÁLLÁS, de rögtön vettem +1 év "EXTRA GARANCIA"-t.


Akkor ez összesen 2 év garanciát jelent pl meghibásodásra stb vagy van valami különbség az első éves jótállás és a második év garanciája között? Most már a második évben vagyok, és most derült ki a hiba, viszont a terméket azóta nem gyártják, már nem is foglalkoznak a javításával se.

Ilyenkor a garancia alatt még vissza kell adnia a pénzt a kereskedőnek vagy nem, ha ténylegesen nem használható a termék?


(a papírt "jótállási jegy"-nek hívják, de nem tudoim, hogy ez csak játék a szavakkal vagy van-e tényleges különbség jótállás és garancia között. a második éves garanciára külön papír van.)


köszönöm



2021. máj. 19. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.

Mit tartalmaz a +1 év?

Gyártói garanciát? Vagy szerződött partner által nyújtott biztosítàst?

2021. máj. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

annyi van írva h "+ 1év extra garancia", szóval semmi utalás nincs, hogy ezt vajon ki adja, csak tippelem, hogy a forgalmazó, mert a gyártó kínai vagy japán, is-is.


sztem nem biztosítás ez, mert az emlékszem, még külön lehetett volna egy opció.

akkor nem úgy működik ez, hogy az eredeti 1 évesnek a folyamatos kiterjesztése 2 évre? az a baj, nagyon sok kérdést felvet ez így, mert abba hagyták már a tartozék-gyártást is, akkui sincs már hozzá kb fél éve (be is ismerték, h már nem gyártják), na most innentől kezdve nem értem az egészet.

2021. máj. 20. 10:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy a forgalmazó adta az 1 évet, vagy a kereskedő, de leginkább egy biztosító. Ha semmi erre vonatkozó dolog nincs a papíron, akkor a papír kiállítóját keresd, ami valószínűleg a bolt, ahol vetted. Vagy ők a kötelezettek, vagy meg kell tudni mondaniuk, hogy kik, ha nem ők. Mivel ők vették el tőled a pénzt, mindenképpen van némi kötelezettségük, legalábbis az, hogy megmondják, kivel álltak szerződésben.

[link]

2021. máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

próbáltam beszélni velük is meg a fogyvéddel is, és az a legvalószínűbb h ez egy meghosszabbított gyártói jótállás hivata.lsoan, merthogy a garancia szó nem létezik jogszabályilag mint megtudtam. ők is először biztosításra tippeltek, de aztán a papírok alapján azt mondták,szerintük ez gyártói kiterjesztett jótállás, csak egyszerűen hülyén fogalmazták meg.


viszont az geész ügy abszurd szal szerintük teljesen nyerő az ügy., csak hát ki kell járni ...

2021. máj. 20. 11:25

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!