Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldön élők, mi a tapasztal...

Külföldön élők, mi a tapasztalatotok befogadó országotokban a kereskedelmi árucikkek jótállásos ügyintézéséről?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok rá, hogy csak Magyarországon kekeckednek a kereskedők, vagy ez egy internacionális kereskedő mentalitás.
2021. jan. 9. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Velem Magyaro-on se kekeckedtek. Mondjuk olyan sokszor nem romlottak el dolgaim.
2021. jan. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Norvégiában nincs ilyen gond. Itt tudják a cégek, hogy kikből élnek.
2021. jan. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt akartam kérdezni, hogy külföldön mi a tapasztalat, nem azt, hogy Magyarországon. Nem egyértelmű, az egyes válasz, hogy arra gondolt, hogy nincs gondja külföldön, főleg hogy nem írt országot.
2021. jan. 10. 18:20
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

USA-ban szo nelkul cserelik ha elromlik.

Egyszer rendeltem egy butort aminek a laba elvolt torve. Szoltam nekik es szo nelkul postastak az uj labat hozza.

Magyarorszagon ez eselytelen mert feltetelezik hogy biztos te torted el 🤦‍♂️

Ha veszek valamit de meggondolom magam akkor visszaveszik es a penzt visszaadjak. Ha ki volt bontva akkor nem , illetve kisebb dolgoknal meg akkor is, inkabb eveszitenek 10 dollart mint egy vasarlot.

2021. jan. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17%
Azt gondolom, hogy ez attól is függ, hogy mekkora piac az adott ország. Nyilván egy 330 milliós USA-ban, ahol pörög a fogyasztás, könnyebben bevállal egy cserét, javítást a kereskedő. Egy tízmilliós országban, mint Magyarország, jobban meg kell küzdenie a cégnek a fennmaradásért. Hiába írja az első nagyon okos, hogy ez ilyet itthon nem tapasztalt, tele vannak vele a különböző fórumok, hogy melyik cég mit és hogyan merészel megengedni magának, sokszor figyelmen kívül hagyva az érvényben lévő jogszabályokat.
2021. jan. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Örülök, hogy láthatok végre normális választ is.
2021. jan. 15. 12:51

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!