Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Új jótállási szabályok. 10...

Új jótállási szabályok. 10 ezer alatt semmi garancia?

Figyelt kérdés

Csak arra lettem figyelmes, hogy mediamarktban rendelek éppen, és tájékoztatónál többek közt ez van írva: „A 10.000 forintot el nem érő áru fogyasztási cikkre nincs jótállási kötelezettség.”


Korábban nem úgy volt, hogy elektronikai cikkekre minden esetben legalább egy év? Akár még akkor is, ha valami szar ezer forintos egeret, vagy akármit vettem?


Akkor ezt elvették, és 10 ezer alatt nulla a garancia? mintha használt szart vennék?? Mert épp egy 9 ezres eszközt vennék, és garival kapcsolatban a jogszabályra hivatkoznak, és hát így akkor hiába akciós... a nulla garanciás fosukat megtarthatják! Elektronikai kütyünél ilyennel nem lehet vacakolni. Remélem csak téves kiírás! Elkeserítő lenne...


Amúgy persze azt is írja, hogy a gyártó adhat, csak arról semmi tájékoztatás, és gondolom ilyen esetben már én fizetném a postát is, hogy elküldjem a szervizbe. Nagyon nem okés ez a szabály, ha így van.


2021. febr. 3. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

„A 10.000 forintot el nem érő áru fogyasztási cikkre nincs jótállási kötelezettség.”


Ez már nagyon rég óta így van. Most találtam egy 2014-es cikket ahol már írja h 10 ezer ft alatt nincs jótállási kötelezettség, de ettől függetlenül és egy hónapja vittem vissza a mádiamarktba egy rossz 5 ezer ftos eszközt és minden vizsgálat nélkül azonnal levásárolhattam.

Attól h nincs kötelezettség még nem jelenti azt, hogy leszarják h elromlott az eszközöd.


Másfelől a szavatosság továbbra is vonatkozik a 10 ezer ft alatti termékekre csak a szavatosságnál már neked kell bizonyítani h elromlott a termék.

2021. febr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az kárpótoljon érte hogy már nem lehet a javítást a végtelenségig húzni, 30 napjuk van rá, mostmár hivatalosan. Prohardveren egyszer olvastam hogy fél éve javították valakinek a ramját, mondjuk nekem volt már tápegység javítás 2 hónap...

(+ 15. napon a kereskedő köteles valamilyen értesítsd adni mizu van, na az érdekes lesz mert a 15. napon van hogy még a szervízig sem jut el xD)


De amúgy igen, én is úgy nézem hogy nincs KÖTELEZŐ jótállás 10k alatt.

De ennek ellenére a gyártó vagy akár a kereskedő adhat ha akar.

2021. febr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy most nézem hogy mostmár a cégnek minden üzletében vissza kell vennie a rossz cuccot, pl ha nyaraltál az ország más végén, már nem kell visszautaznod oda, elég a legközelebbi boltjukhoz.


Tudom hogy a normális boltok eddig se csináltak belőle ügyet, mondjuk tudnék mondani olyan nagy boltot aki meg igen.

2021. febr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, az hogy nincsen jótállási kötelezettsége a termékre a gyártónak nem azt jelenti hogy a bolt aki neked eladta az nem kell kicserélje ha alapból rossz a termék amit megvettél. Egyszerűen ez egy másféle eljárásrend.

Ha 10000Ft alatti terméket veszel akkor nem azt az utat kell bejárni reklamáűció orán, mintha ennél nagyobb a termék ára. Ha veszel egy 8000Ft-os pendrive-ot vagy 6000Ft-os hajszárítót és az nem funkcionál akkor visszaviheted a boltba és ki kell cseréljék. Szimplán nem lesz a blokk mellett egy garanciajegyed amivel vissza kell vinned, nem fogják elküldeni a gyártóhoz hogy az bevizsgálja, majd javíttassa ha lehet és te csak utána kaphass bármit cserébe. A 10000Ft érték alatti műszaki termék pont olyan, mint egy romlott sajt vagy egy kiszakadt lepedő, ha hibás a termék akkor visszaviszed a boltba és levásárolhatod az árát vagy kicserélik.

2021. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szavatosság és jótállás különböző.
2021. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ment a zöld kéz mindenkinek!

Így már tiszta minden! 😉

2021. febr. 3. 14:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!