Hogyan van az öröklésnél, én házastársként nem jelezhetem az öröklési eljárás során, hogy mennyivel (anyagilag) támogattuk a párom egykori családját?
Félek, hogy támogatunk, támogatunk de az öröklésnél ezt a párom nem tudja vagy nem fogja érvényesíteni tehát: tulajdonképp meglopom/meglopjuk/meglopják a gyermekemet. Egyenes ági öröklésnél ilyen esetekben a házas félnek nem lehet jelezni ezt a közjegyzőnél?
Köszönöm ha szakember is válaszol, vagy aki hasonlót élt már meg.
Van néhány megoldás:
1. Nem pénzelitek őket tovább. Hátránya, hogy a párod otthagy téged.
2. Eltartási szerződést köttök, hogy halálukig havi x pénzt fizettek nekik, cserébe tiétek lesz a ház/lakás/akármi haláluk után. Hátránya, hogy lehet, 120 éves korukig élnek.
3. Írattok velük végrendeletet a gyerekeitek javára. Ennek hátránya, hogy hiába öröklik az ingatlant, kaphatnak mellé még akkora adóságot is, hogy nem éri meg a dolog.
4. Ha adtok pénzt, akkor az legyen kölcsönszerződéssel lepapírozva. Haláluk után meg lobogtathatjátok a papírt, hogy az nektek jár. Talán ez a legjobb megoldás.
Olyan megoldás nincs, hogy csak a haláluk után csináltok valamit. Mindenképpen most kell lépni az ügyben.
Ó köszönöm a törődést. Szuper válaszok és lehetőségek.
A 31-est azért nem látom jónak, mert akkor pont az sérülne, ami miatt most én kitartok-- a családunk és benne a gyerekeink.
A 32-essel sincsen semmi gond, csakhogy az érintettekkel nincs miről beszélni, nem megbeszélős típusok. Ez így megy, megyeget, mi tejelgetünk, sógorság gyarapodgat... nincs ezzel semmi baj.
A párommal sem tudnám ezt megbeszélni, ő is szemellenzős.
Ezért is vagyok fenn a topicommal itt.
Kölcsönszerződés? kikérnék maguknak... ők külön világ...
Ha most akarnék, akarnánk lépni ezügyben, megbomlana a kényes egyensúly.
Az egyedüli dolog, amivel rendelkezem, azok a pénzmozgásaink papírjai.
Mindenképpen most lépnék de most csak velük együtt léphetek, ellenben NEM PARTNEREK.
Szerintem sokan el nem hinnék, hogy vannak ilyen emberek. De néhányan biztosan.
25: szerintem teljesen tévúton jársz a jogászkodásoddal.
A hagyatéki teher tartozásokat jelent. Nem pedig - sehol nem dokumentált - pénzügyi mozgásokat.
30: hát ha nincs vér a pucádban kiállni a vélt igazságodért, akkor minek panaszkodsz nyilvánosan...????
Ettől változik bármi is???
Nem mered megmondani a párodnak, mert kapcsolatfüggő vagy, és rettegsz, hogy elhagy emiatt. Akkor viszont maradj csendben, és tűrj.
33: felkínáltak neked jónéhány megoldást. Mindre azt mondod, hogy nem leehtséges.
Akkor mit vársz a "topicodtól"...????
1. Próbálok túlélni, kiírom magamból.
2. Aki ezért feldúlja gyermekei lelki nyugalmát na annak aztán van vér pu*ájában. Nekem tényleg nincs. Lehet hogy az agyamban van?
3. Hátha akad itt valaki, aki már élt meg hasonlót.
4. Ha a szüleimnek veszek egy betegágyat, mert gondoskodom róluk, vagy befizetek egy idősek otthonába a hagyatéki tárgyaláson a számlákkal a kezemben a testvéremmel szemben lehet követelni. Sztem ez is hagyatéki teher.
39: azt próbáld felfogni, hogy ami a te fejedben - sajátos jogászkodási értelmezésedben - hagyatéki teher, az a jog szerint NEM az!
Akkor lenne hagyatéki teher, ha az ingatlanra jelzálogkölcsönként vennél fel szabadfelhasználású kölcsönt például.... amiből akár betegágyat is vehetsz... Majd nem törleszted a kölcsönt, és akkor a hagyatéknál ez rá lesz terhelve a büntetőkamatokkal megfejelt tartozás az ingatlanra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!