Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez lopásnak minősül?

Ez lopásnak minősül?

Figyelt kérdés
Az lopás, ha valaki ingyenesen letölt egy olyan alkalmazást, ami pénzbe kerül? Kérlek véleményeiteket fejtsétek is ki.

2021. ápr. 16. 20:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A sikkasztas is hülyeség, azt csak vagyon ellen lehet elkovetni.


Az ha valamit ingyen megszerzel, pedig fizetned kéne az nem sikkasztas. Maximum lopás. De mivel itt nem kézzel fogható tárgyról van szo, igy talán a lopás sem áll meg. Mivel itt egy információs rendszer ellen kell csinálni valamit, feltorni mondjuk a szoftvert, hogy ingyen hozzaferj. Jobban utána olvasva nehéz buncselekmenyt találni rá, de az 1000% hogy ez nem sikkasztas és pláne nem bunpartolas. 😂

2021. ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Oke világos lett miert gondolsz bunpartolas rá. Azt feltételezed hogy egy 3.szemely feltorte a szoftvert, a kérdező meg tőle szerezte meg ingyen, az amúgy fizetős szoftvert.


Ilyen esetben sem bunpartolasrol van szó, ha így lenne akkor minden nem eredeti szoftvert használó számítógépes bunpartolo lenne. Azzal hogy ő valahogy(ez nem tisztázott hogyan) megszerezte a szoftvert, semmivel nem működött közre a feltoresbol származó előny biztosításában. Eleve ha nem is ismeri a feltorot, hanem mondjuk egy torrent oldalról leszedi a feltoltott szoftvert akkor mégis hogyan állna meg a bunpartolas? A közreműködés az nem ez..

2021. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A közreműködés amit kiemeltel az max az lehetne ha terjesztene, ajánlana, értékesítené.



A bunpartolas az az, hogy te elkovetsz valami buncselekmenyt, majd mondjuk anélkül hogy megbeszéltünk volna a bűncselekmény elkövetese előtt, te meggyőző hogy én rejtsem el a pénzt amit mondjuk raboltal.



Ha már a bűncselekmény előtt megegyeznenk, akkor bunseged lennek.

2021. ápr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#8, #11-nek:


Hát igen! Ismét láthattuk az önjelölt jogász produkcióját. XD


A sikkasztás dologi feltétele nem a vagyon, hanem maga a DOLOG! Javaslom hogy olvasd újra a btk-idézetem.



IV. Fejezet

A tulajdonjog tárgyai


5:15. § [Alkotórész]


A tulajdonjog kiterjed mindarra, ami a dologgal olyképpen van tartósan egyesítve, hogy az elválasztással a dolog vagy elválasztott része elpusztulna, illetve az elválasztással értéke vagy használhatósága számottevően csökkenne.



A delikvens ez ellen a DOLOG ellen követi el a cselekményt.


Ne akard még jobban beégetni magad. Nekem már világos, hogy halvány fingod sincs sem a jogról, sem a jogalkalmazásról.

2021. ápr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Te masolgatod a Wikipédiából a hulyeseget. A sikkasztas az nem az. Keress példát a neten a sikkasztasra. Mondok is neked egyet hogy felfogd.



A dél Dunántúlon egy 30koruli srác lett az otp területi vezetője. Ő ezzel visszaelve, evekig a pénzintézet pénzét felhasználva fizette a nyaralasait, vásárlásait, személyes kiadásait stb. Ezzel több 10millios kárt okozott. Ez a sikkasztas.



Az hogy egy feltort szoftvert használsz annak köze nincs hozza, ahogy a bunpartolashoz se.



Lehet hogy én is írtam hulyeseget, valóban nem vagyok jogasz.


De te a bunpartolassal és a sikkasztassal messze megeloztel.

2021. ápr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kérdező röviden: Nem lopás.

Hosszan: Nem lopás.

2021. ápr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!