Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha leköhögök valakit, az...

Ha leköhögök valakit, az lehet önvédelem ebben az esetben pl.?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy covidos/influenzás vagyok.

Egy kigalt utcán odajönnek hozzám, 3-4en körbeállnak és követelik a mobilom, pénztárcám.

Megmondom nekik, hogy beteg vagyok és ha nem engednek el, vagy bántanak, leköhögöm direkt őket.

Ha fizikai konfliktusra kerül a sor, leköhögöm őket , megbetegszenek és esetleg belehalnak a betegségbe, akkor a tettem jogos önvédelemnek számít?


2021. ápr. 3. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
A fizikai kontaktus olyan, hogy szájbabsznak valamivel és a kutyát nem érdekli, hogy leköhögted őket.
2021. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1 én már téged felismerlek, 3 és fél pipád van és mindig ilyen troll választ adsz. Hogy nem raknak ki téged innen, senki nem jelent?


Amúgy a kérdésre a válasz nem lehet egyértelmű mert ilyen még nem fordult elő, így csak véleményt lehet mondani. Szerintem ott megbukna a dolog hogy nem tudnák 100% bizonyítani hogy tőled kapták el. Amúgy meg ha covidos vagy akkor karanténba tesznek így nem lehetsz az utcán.

2021. ápr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ott megbukik a dolog, hogy ha igazoltan covidos vagy, nem lehetsz az utcán :D


A jogos védelmi helyzet a törvény rendelkezése alapján „feljogosítja” a megtámadottat, hogy védekezzen, e védekezésre azonban szoros időbeli korlát áll rendelkezésre: ameddig a jogtalan támadás tart, addig lehet védekezni.

Azzal, hogy te direkt összefertőzöd, nem csak újonnan bevezetett bűncselekményt valósítod meg, de senkit nem akadályoz meg abban, hogy jól megverjen vagy akármit csináljon ott helyben + ők meg továbbadják közlekedés során, otthon, mindenfelé a vírusodat, és ki tudja hány ember fertőződik így meg, kerül lélegeztetőgépre, életminősége romlik, kiesik a munkából, meghal, ezek mind következményei lehetnek a te cselekményednek, és egyáltalán nem arányos a támadással. + A jogos védelem akkor jogos védelem, ha arányos a reakció, pl. valaki bokán rúg, akkor cserébe nem fűrészelheted le a fejét, nem fertőzheted meg fertőző betegséggel. A fertőző betegség meg nem játék, mivel terjed arra is, akinek semmi köze hozzád.

2021. ápr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%

Ilyenkor harapj az egyik nyakábá. Ott van a főütőér, ha azt átharapod; sugárban spirccel a vér a többi támadóra irányítva futásra kényszeríthető.


Vagy kevésbé drasztikusabb, az egyik támadóról feltételezed, hogy, jó esne neki ha lecummantanád.

2021. ápr. 4. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a likeok.

Utolsó: inkább egy félbevágott erőspaprikát dugnék a fenekükbe, arra elstaladnanak

2021. ápr. 4. 08:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!