Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltató aláiratott egy...

A munkáltató aláiratott egy olyan papírt egy családtagommal hogy csak 2 negatív teszt után mehet dolgozni mert táppénzen volt megfázással, és a tesztet munkáltató nem fizeti, önköltségesen kell. Ez legális?

Figyelt kérdés

Ugye az MT alapján ha teszt a munka feltétele akkor a munkáltató köteles állni mint a munkaeszközöket is. De aláiratott egy ilyen papírt. Ez legális volt? Tehát el lehet térni negatív irányba a munka törvénykönyétől egy aláiratott papírral?


Amúgy itt le van írva hogy alapból a munkáltatónak kell állnia: [link]


Utólag már fölös azon kattogni miért írta alá, amúgy azt hitte csak pár ezer forint, és nem majd 40 ezer.


2021. márc. 19. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Balu?
2021. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
milyen balu?
2021. márc. 19. 20:56
 3/6 anonim ***** válasza:
2: Azt hittem, az ő szokásos napi kamukérdése. Olyan hihetetlenül hangzik.
2021. márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én ma regisztráltam és ez a 2. kérdésem életemben az oldalon. Az első amúgy más kategóriában van, nem jogi.
2021. márc. 19. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Jól tudod, a MT-től csak a dolgozó javára szabad eltérni.

A kamara jogásza talán ért hozzá...

A munkahely jogásza ezek szerint nem. Vagy meg se kérdezték.

Beszélni kell a munkahely illetékes részlegével/személyével, hogy ez így nem kóser.

2021. márc. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 köszi a választ!


Sajnos azóta beszéltem a családtagommal, amúgy apámról van szó, makacs és nem akar semmit tenni mert 1 aláírta 2 fél hogy kirúgják tehát ebből már nem lesz semmi :(

2021. márc. 20. 10:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!