Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kéne csinálnom ilyenkor?

Mit kéne csinálnom ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tegnap este 10 körül kutyát sétáltattam, és megállított egy polgárőr, kérdezte, hogy mit csinálok. Mondtam neki, hogy kutyát sétáltatok, mire ő, hogy kijárási tilalom van és azonnal menjek haza. Mondtam neki, hogy ha jól tudom a kutyasétáltatás kivételt képez ez alól,a lakhelyem 500 méteres környezetében, azt mondta rosszul tudom és ne vitatkozzak :"D Sajnos nem volt nálam telefon, hogy megmutassam neki a kormányrendeletet, vagy bárhogy bizonyítsam, hogy igazam van. Szerintetek mit kell csinálni ilyenkor? El merjek menni megint a kutyussal, és ha igen, és megint találkozunk mutassam neki a kormrendeletet? Egyáltalán mit csinálhat ilyenkor?

2020. dec. 7. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem csinálhat semmit. Mondd meg neki hogy ne produkálja magát mert bepereled személyes jogok megsértése miatt.


(Ezek azok a fajta rendőrök akiket annak idején apuci kezelésbe vett éjszakánként)

2020. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Alapból ő sem lehetne kint, mert hobbiból vegzál embereket, nem számít hatósági személynek. Ki kellett volna röhögnöd, és rendőrt kellett volna rá hívnod.
2020. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kint lehet a polgárőr is. De nem intézkedhet. Rendőrt hívhat ő is.
2020. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
Amúgy 8 előtt miért nem lehet kutyát levinni? Nem is értem. Reggel leviszed, aztán késő délután. Bőven elég neki. Úgy gondolom rosszul van nevelve.
2020. dec. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Mi vagy te 4-es valami házmester? Ha nem lenne felelősség, simán szereztem volna egy kutyát hogy ezeket a teljesen felesleges korlátozásokat megkerüljem, de jobban tisztelek egy állatot ennél. De sportolói kék könyvet bármikor simán vennék.
2020. dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)) Kedves 4-es, én személy szerint azért viszem akkor, hogy legalább valami értelmet adjak ennek a szuper intézkedésnek, ugyanis ha 8 után megyek nem találkozom az égvilágon senkivel normál esetben, ha előtte, akkor meg nyilván de. És ha bár ez nem sok, de ennyivel szívesen hozzájárulok a fertőzési esélyek csökkenéséhez. Ugyanakkor vannak akik mondjuk 6-7-kor érnek haza a munkából, aztán vacsoráznak stb, ők ne vigyék el? Meg egyáltalán itt nem arról van szó, hogy miért van ez a rendelet, hanem arról, hogy van, és ezáltal jogom van elméletben nekem is, és minden más kutyatartónak is ahhoz, hogy ilyenkor sétáljon velük.
2020. dec. 7. 22:31
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
Panel lakásba nem való kutya. Ennyi.
2020. dec. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, akkor összegezzük.

Te levihetnéd korábban is a kutyádat sétálni, régebben ezt is tetted, csak most csakazértis alapon direkte 8 után viszed le.

Találkoztál egy polgárőrrel - aki nem rendőr.

Ismered a jogszabályt és tudod, hogy kutyát sétáltatni lehet 8 után is.

Mi a gond?

Legközelebb ha látod akkor kerüld el vagy mond neki, hogy nem rendőr, hagyjon békén! Ha gondja van hívjon rendőrt.

A kutyádat amúgy nem zavarta meg hogy most máskor viszed le mint amihez hozzá van szokva?

2020. dec. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Eddig is ilyenkor vittem le, nem mondtam, hogy nem. Tudnám 8 előtt is, csak minek? Szóval nem zavarta meg. És egyébként nem panelházban lakunk, de ha egyszer hozzá van szokva a sétáláshoz és el is vihetem, akkor elviszem. Tényleg köszi mindenkinek a válaszokat, az nem volt világos, hogy a polgárőrnek milyen jogai vannak ilyen esetben. Meg őszintén szólva nem vagyok túl nagy szájhős, és csak akkor merek komolyabban vitatkozni ilyesmiről, ha teljesen 100%-ig biztos vagyok benne, hogy igazam van. Most már biztos vagyok benne :D
2020. dec. 7. 23:12
 10/11 anonim ***** válasza:
És a panel TETEJE, az nem elég hely, hogy az eb kifossa magát? Nővéreméknél a ház oda hordja őket, így nincs probléma a rendőrökkel.
2020. dec. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!