Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kell csinálnom ahhoz,...

Doi423 kérdése:

Mit kell csinálnom ahhoz, hogy nevelőintézetbe adjanak a szüleim? 12/L

Figyelt kérdés
12 éves vagyok, és apukámmal meg a mostohaanyámmal élek együtt. apám soha nem foglalkozik velem, van, hogy hetekig nem beszélünk, és amikor anyukámmal beszélgettem, sok olyan dolog kiderült, ami miatt undorodom tőle (pl:miatta került kerekesszékbe egy nő, nagymamám és anyukám is miatta került az utcára,) régebben (amikor már apámék elváltak, akkor voltam 2 éves, ) megismerkedett egy nővel (aki ugye most már a mostohaanyám) és vele 0-24-ben beszélgettet (telefonon) amikor a mostohaanyám és a lánya odaköltöztek hozzánk, volt hogy apám csak a m.nővéremért ment el az iskolába, az édesnővéremet pedig ott hagyta télen, minúsz 10 fokban lukas csizmában.aztán elköltöztünk, és azóta itt lakunk. a mostohaanyám régebben is (akkor leginkább fizikailag) bánt/bántott, de mára már leginkább csak szellemileg bánt. miatta lettem depressziós és kleptomániás is, anyukámat és a nővéremet is megállás nélkül k*rvázza. anyukámnak fizetnie kell azért h évente 1x 1 hétre láthasson engem meg az öcsémet. fél éve tervezem hogy megszököm, de nem hinném hogy egy szökéstől még intezétbe adnának. mit kéne csinálnom azért, hogy végre ne keljen velük gy fedél alatt élnem? anyukámmal nem szeretnék lakni, mert ött van a nővérem is, aki iszik, füvezik és cigizik, tőle pedig rosszul vagyok.

2016. júl. 21. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Fordulj a gyámhivatalhoz, vagy olyan felnőtthöz akiben megbízol (osztályfőnök, iskolapszichológus).


Ha a gyámhivatal indokoltnak tartja akkor elvesznek titeket a szüleidtől.

2016. júl. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Amiket leírtál, azok alapján azért anyukádnál csak jobb lenne, nem? Miért nem próbálod meg?

Gyanítom édesapádat a mostohaanyád könnyűszerrel rá tudta venni hogy téged sz..jon le, inkább az ő gyerekével foglalkozzon. Sajnos az új asszonyok nagy része a fészekből kitúrós taktikát gyakorolja, amit a gyengébb jellemű férfiak (apának direkt nem neveztem) sajnos nyugodtan végignéznek.

Lehet nevelőintézetben több lenne az erőszak, lelki terror mint most. Úgyhogy lehet érdemes megfontolni a jövődet édesanyádnál, nem?

2016. júl. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De jól gondold át, mert az intézet sem egy rózsaszín álom. Lányoknak sem. Sok intézetis lányt környékeznek meg leánykereskedők, pedofilok stb.
2016. júl. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
40%

Ne menj intézetbe, ha nem muszáj. Közel van hozzánk egy intézet. A nevelők és a többség normális, de mindig van pár közveszélyes, nem normális is. Meg az egész közeg lehúz a francba sok odakerültet.

Mondjuk a mostaninál csak jobb lehet a helyzet, szörnyen hangzik.

2016. júl. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!