Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis árut kaptam, ügyvédtől...

Sajtosmatyi kérdése:

Hamis árut kaptam, ügyvédtől kaptam levelet, mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

Rendeltem kínából ruhákat, melyet Adidas logóval lettek szállítva, és a vámon elfogták őket, mint hamis ruhák.

Jeleztem a hatóságnak, hogy hozzájárulok a termékek megsemmisítéséhez.

A hatóság írásban jelzett 10 nap után, hogy a terméket megfogják semmisíteni júliusban.


Viszont kaptam ügyvédtől is levelet, hogy fizetnem kellene egy nagyon nagy összeget 100 ezer felett, illetve egy nyilatkozatot, hogy átvállalom a raktározási és megsemmisítés költségét.

Természetesen hozzáteszem, hogy a ruhákat összesen 80 dollárért rendeltem körülbelül.

Kell-e valamit csinálnom az ügyvédes papírral kapcsolatban? Az interneten olvastam, hogyha nem fizetem be, akkor polgári peres eljárást indíthatnak esetleg, de én összesen 8 darab ruhát azt is jóhiszeműen.


Valaki járt már így hamis márkával kapcsolatban?



2018. jún. 16. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, hogy kinek a képviseletében jár el az ügyvéd, de tértivevényesen válaszolj neki, hogy nem vagy az áru gyártója, terjesztője, eladója, csak egy megtévesztett vásárló, aki így is veszített a bolton, tehát semmilyen anyagi felelősséggel nem tartozol a holmik további sorsáért!

És ezzel részedről befejezve, minden további lépést zaklatásnak tekintesz!

2018. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Kivétel ez alól, ha a meghirdetett termékre EGYÉRTELMŰEN ki volt írva, hogy NEM EREDETI, tehát tudtad, hogy hamisítvány.

Azzal, hogy kifizetted, a tulajdonodba került és a további költségek téged terhelnek.

Ha ez nem volt rajta, akkor nem tudják rád bizonyítani, hogy nem egy naiv fazon vagy, aki jáborul azt hiszi, hogy gombokért kap márkás cuccokat.

2018. jún. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
¤ jámborul
2018. jún. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tehát akkor válaszolnom kellene az ügyvédnek vagy inkább ne is írjak semmit se?

Vámhatározat megvan, hogy megfogják semmisíteni a jogtulajdonos és én is hozzájárultunk ehhez.


Befizetni a 100 ezer feletti összeget nem szeretném, mert szerintem a polgári peres eljárás vége lenne annyi, ha esetleg én vesztenék.

2018. jún. 16. 11:19
 5/5 anonim válasza:
Sajnos én is hasonló helyzetbe kerültem. Megkaptam az ügyvédtől a levelet a büntetési felszólítással. Neked hogy zárult az ügy? Kifizetted a bírságot? Nem tudom, mit tegyek.
2019. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!