Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem kellene szigorúan büntetni...

Nem kellene szigorúan büntetni azokat akik a "diplomás" embercsoporton bosszúhadjáratokat folytatnak?

Figyelt kérdés
Mikor több szaki vagy segédmunkás ismerőstől hallom, hogy kollégáik a diplomásoknak direkt anyagi kárt okoztak, tönkrették dolgaikat a munkájuk során (ami később derül ki), csak mert tudják róla hogy diplomás. És emellett azért nem annyira befolyásos ahhoz hogy tartsanak tőle, illetve nem haverkodott velük direkt, pl mert nem tudott arról hogy ezt külön kell (bár akkor sem biztos hogy megbocsájtják neki a "diplomát"). Állítólag pl a tanárok különösen a bögyükben vannak. Ez mind szép és jó hogy ők így kiélik a frusztrációikat és megkönnyebbülnek, de ezzel másokat meglopnak, anyagi kárt okoznak amit szigorúbban kellene büntetni ha ráadásul diszkrimináció miatt teszik.

2020. szept. 27. 12:32
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a szakmunkáknál vannak ezek.

Programozó vagyok és engem is zavar, ha a megrendelő nem azt a végeredményt írja körül pontosan amit el akar érni és menet közben változtat az elképzelésein. Ezt kéri, azt kéri, utána így mégsem jó, mégis inkább máshogy kellene. A végén nem azt kapja amit akart. De ebben a huzavonában az én zsebemre megy a játék mert addig nem fizet, amíg végre valamelyik saját elképzelésével ki nem lesz békülve. Akkor is csak a végeredményért akar fizetni, az én többlet időmért nem.

Ezen a területen is vannak azok az ügyfelek, akik szerint ők is értenek a szakmához, esetemben a programozáshoz (csinált egyszer egy bonyolultabb excel táblát, vagy egy egyszerűbb access programot, vagy megnézett egy online prog tanfolyamot) és megpróbálják megsaccolni, hogy miért mennyit kellene kérnem.

Valamilyen szinten biztosan mindenki ért mindenhez, de a képzettséget, folyamatos tanulást, a teljeskörű szaktudást, a tapasztalatot semmi nem fogja pótolni.

Ezek ellenére mindig azt a látszatot kell keltened, mintha az ügyfelednek lenne igaza, mert különben nem lesz sokáig munkád.


Láthatod, hogy ez alapvetően nem szakmunkás VS diplomás szembenállás, hanem minden téren létezik.

2020. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Igen, minden szakmánál van ilyen, de attól még van ezen felül egy plusz dolog, hogy ALANYI JOGON, a diplomást máshogy kezelik. Amíg még mg se szólalt, már magukban témázgatnak hogy itt meg diplomás a tulaj de hülye mér kér kádat mikor a zuhany jobb meg mér ide teszi a kapcsolót (tökmindegy lenne). Ez egy másik dolog mint amiről te is beszélsz. Azt tudom hogy van minden szakmában nehezen kezelhető ügyfél, de itt az ügyfelet NEM IS ISMERIK ÉS KERESZTBETESZNEK NEKI MERT DIPLOMÁS.
2020. szept. 27. 14:23
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, de aki szándékosan keresztbe tesz az ügyfelének, az nem lesz sokáig a szakmában mert nem fogják megbízni. Rossz híre lesz.
2020. szept. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Mint pl ahogy a 2, 4 mondja, aki direkt kiemeli hogy az az ügyfél matematikatanár, és akkor ezeket a sztorikat gyűjtik, egymásnak mesélgetik, mert van néhány ilyen, és ezeknek valahol belül marhára örülnek, hogy történt egy-egy ilyen és hülye volt egy diplomás is. De emiatt az egész ellentét miatt a szakik "krémjei" komoly anyagi károkat okoznak a diplomásoknak, nyilván nem az összes szaki, és a haver diplomásoknak általában nem. (na azért ott is egy kis szivatás befigyel néha)
2020. szept. 27. 14:47
 15/34 A kérdező kommentje:
Hát most jelenleg nem számít a rossz hír mert válogathatnak. Amúgy is úgy mesélik a sztorit ahogy akarják.
2020. szept. 27. 14:48
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

#2 és #4, #6-nak:


A fenti munkafolyamatok átlátásához egyetlen dolog kell: MÉRTANI ismeretek!


Pontosan ez volt az oka a tanár úr nagyképűségének, és lekezelő viselkedésének. Megfizette a tanulópénzt.

2020. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
46%
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
2020. szept. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
52%
Eredetileg jelezni akartam a kérdést a moderátornál, hogy "ez csak kitaláció" de aztán jöttem rá, hogy ez frusztrált hiszti, kitalált elemekkel. Meséld már el ki bántotta meg a kis lelkedet, mert 100%, hogy az lesz a háttérben, hogy te vagy az egyik érintett.
2020. szept. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
34%

#16 vagyok:


Egyébként a diplomások tekintélye már jó ideje megrongálódott szakmai körökben. Bírom ahogy némileg lekezelően viselkednek, szellemi fölényük biztos tudatában. Eközben BÁRMELYIK építő-ipari SEGÉDMUNKÁS többet keres mint ők! Egy segédmunkásnál a minimum, a napi 9-10.000 forint.

2020. szept. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

19-es! Napi 9-10 ezer forintot nem egy nagy kunszt megkeresni már ne is haragudj...

Az havi szinten 20 nappal számolva még 200 ezer sincs.

Annál egy diplomás, ha diplomásként van felvéve bizony többet szokott keresni, vagy ekörül csak ülő munkával.

2020. szept. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!