Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem kellene szigorúan büntetni...

Nem kellene szigorúan büntetni azokat akik a "diplomás" embercsoporton bosszúhadjáratokat folytatnak?

Figyelt kérdés
Mikor több szaki vagy segédmunkás ismerőstől hallom, hogy kollégáik a diplomásoknak direkt anyagi kárt okoztak, tönkrették dolgaikat a munkájuk során (ami később derül ki), csak mert tudják róla hogy diplomás. És emellett azért nem annyira befolyásos ahhoz hogy tartsanak tőle, illetve nem haverkodott velük direkt, pl mert nem tudott arról hogy ezt külön kell (bár akkor sem biztos hogy megbocsájtják neki a "diplomát"). Állítólag pl a tanárok különösen a bögyükben vannak. Ez mind szép és jó hogy ők így kiélik a frusztrációikat és megkönnyebbülnek, de ezzel másokat meglopnak, anyagi kárt okoznak amit szigorúbban kellene büntetni ha ráadásul diszkrimináció miatt teszik.

2020. szept. 27. 12:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
77%

A szakmunkások, egy elég jelentős része nem a legélesebb kés a fiókban.

Ezt eddig is tudtuk.

2020. szept. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
61%

Előre bocsájtom, hogy én nem vagyok ilyen k'csög.


A diplomásokkal, azon belül is leginkább a tanárokkal az a probléma, hogy szeretnek bele okoskodni a munkafolyamatba. Nem kérdeznek, nem érdeklődnek, hanem meg akarják magyarázni hogy mit, hogyan, és miért kell csinálni! Természetesen egy csomó egyéb szempontot figyelmen kívül hagyva, amit egy szakember viszont figyelembe vesz!


Ha sikerül eléggé felbaxnia a szaki agyát az állandó okoskodásával, akkor a szaki elkezdi betű szerint azt csinálni, amit a "kedves" megrendelő mond. Akkor is, ha az esetleg alapjaiban hiányos, hibás. Magára vessen az okoskodó, ha úgy gondolja hogy jobban ismeri a kérdéses szakmát, mint a kihívott szakember több evtizedes gyakorlattal!

2020. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Érthető utolsó, de nekem nem ilyenekről beszéltek, hanem amiatt rontják el a dolgait akár a távollétében, mert megtudják hogy diplomás a tulaj (pl új lakások). Emellett... amennyi okoskodó szakit én már életemben láttam... Egymással se értenek egyet sosem, semmilyen esetben, hülyézik a másik szakit, folyamatosan okoskodnak sokan, egymásnak ellentmondó tutibiztos dolgokat.

Ezen kívül nemrég olvastam egy fórumon ahol durván veszekedett 2 ember valami szerelésen, és végső szitokszóként odalöki az ürge a másiknak: Teee, diplomás! Aztán kiderült nem is diplomás volt az sem akire rámondta, de ez tényleg már veszélyes mértéke a dolgoknak, amivel előbb utóbb kezdeni kellene valamit.

2020. szept. 27. 12:50
 4/34 anonim ***** válasza:
85%

#2 vagyok:


Egy példa:


Családi ház udvara, a tulaj majd mindig mondja hogy mit kell éppen tenni. Nekem "nem kell gondolkodnom"! Oké.


32nm-en terep-kiegyenlítés kézzel, vízszintesre feltöltés adott magasságig, majd rostált földdel síkra húzni.

Mikor kész volt, közölte a következő lépést: TÉRKÖVEZÉS!


Hát igen. Okoska elfelejtette hogy a térkő alá megfelelő rétegrendben levibrált kőzúzalék is kellene, főleg hogy kocsival akar rajta közlekedni!


Kézimunkával visszaszedetett annyit, amennyit ő gondolt. Hiába próbáltam vitába szállni, leugatott. Rendben.


Leszedtük az általa kért 20 cm-t, (ez 32nm-en 6.4 köbméter!)ismét síkra húztam rostált anyaggal, feleslegesen mivel majd kővel is feltöltjük. Elégedett volt. Feltöltöttük a kért 20 centi kővel, rétegelve, majd levibráltam. Hoppá! Hogy elfelejtette kivonni a magasságból a térkő magasságát, ami így túl magas lett volna? Ez már legyen az ő baja! Én szólni akartam, de leugatott!


Kb: 650.000 forint kárt okozott önmagának a feleslegesen kifizetett munkabérekkel. Ez egy MATEMATIKATANÁR volt! XDXDXDXD

2020. szept. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Igen, és most képzeld el ugyanezt szakiba, aki mindig leugat és végül elrontja. Mert ez nem szakmától függ, és végzettségtől és egyebektől. Nem is értem hogy képzelhetik a szakik hogy akkor ilyen az összes tanár, és szakiban meg ilyen nincs. Vannak leugatós, agresszív, okoskodó, bosszúálló emberek szakik és tanárok között is, és ezekkel van a baj.
2020. szept. 27. 13:26
 6/34 anonim ***** válasza:
80%
ad #2 és 4: egy matematika tanár nem kifejezetten gyakorlatias ember. Te viszont nagy valószínűséggel nem érveltél megfelelő pontossággal és szabatossággal.
2020. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
De az biztos hogy azok a szakik akik a diplomásokat alanyi jogon hátrányba hozzák, azokat valahogy ki kell szűrni és az általuk okozott kárt fizessék meg, ezen kívül büntetőeljárás kellene az ilyenek ellen. Valahogy ezt a jelenséget le kellene követni a jogrendszernek, mert egyre jobban megfigyelhető.
2020. szept. 27. 13:53
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene büntetni, csupán legyen egy független minőség ellenőrző hivatal, amit meg lehetne bízni a munka elvégzése UTÁN max 3 hónapig, hogy mérje fel a kivitelezés minőségét és ha nem megfelelő, akkor a vállalkozónak kártérítést kellene fizetnie, vagy ingyenesen ki kellene javítania (természetesen a javítás után is felülvizsgálat következne).


Az én munkámat is ellenőrzik és garanciával tartozom érte. Úgy néz ki, hogy egyes építőipari szakmákban nyoma sincs a szakmaiságnak (pl vízmérték használata luxus, stb), illetve garancia csak a fizetésig van, utána eltűnnek. Na ezen kellene változtatni nagyon sürgősen!!!


Én már odáig jutottam, hogy inkább segédmunkást vadászok és saját kezűleg végzem a felújítási munkákat. Veszteni nem veszthetek semmit, mivel az építőipar 80%-a jelenleg kóklerekből áll, méregdrágán szar munkát végeznek garancia nélkül!

2020. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Mert olyan nincs hogy pl, őt viszautasította pl a "fullosműnő" mert nem volt diplomája, vagy egy tanár lehülyézte általános iskolában, és akkor bosszúból anyagi kárt okoz olyan diplomásoknak akik egyrészt nem tehetnek erről, másrészt nekik ez az anyagi kár nem mindegy, mert nem élnek nagy lábon, még annyira sem mint az adott bosszúálló szakik.
2020. szept. 27. 13:58
 10/34 A kérdező kommentje:
8, ez jó, csak ez is idő, szervezés, szabadság a munkából, míg ellenőrizgetik és kijönnek javítani majd azt is ellenőrzik, esetleg még jobban elrontják, vagy tönkretesznek, eláztatnak, eltörnek a lakásban dolgokat majd letagadják. Mindezt ha jóindulattal állnak a megrendelőhöz nem tennék. Veszélyes, és tényleg sokszor a segédmunkással jobban ki lehet találni a megoldásokat, megcsinálni, mert benne nincsen meg ez a kivagyiság.
2020. szept. 27. 14:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!