Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért a csalásért mennyit...

Ezért a csalásért mennyit lehet kapni?

Figyelt kérdés

Részletek:


4 millió készpénz kicsalása, azaz jogilag a tévedésbe ejtéssel való megszerzése, és tegyük fel, ha a bizonyítás sikeres, akkor ezért milyen büntetésre számíthat az illető?


A másik pedig, hogy emiatt elképzelhető, hogy előzetesbe teszik?


Köszi!


2010. aug. 6. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Látom csalni akarsz :D
2010. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ne fárasssz már, én vagyok a károsult
2010. aug. 6. 22:21
 3/7 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Ja bocsás meg ez van előbb beszélek minthogy gondolkodnánk ne haragudj :)

Csak vicelodtem nem tudtam elnézést a zavarásért!

2010. aug. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előzetesbe akkor teszik, ha bizonyítékokat tüntethet el vagy elszökhet, ezért szükséges az előzetes letartóztatás.


4 milliós csalás büntetési tétele 1-5 év, de sok mindentől függ az eset konkrét minősítése, tehát ez csak egy becslés.


Ha valaki büntetlen előéletűként 4M-t elcsal, és elítélik az 1-5 éves tétel szerint, miután ő együttműködött a hatóságokkal, részletes beismerő vallomást tett, megbánást tanúsított stb., akkor szerintem megússza valami felfüggesztettel, de ez csak magánvélemény.


Bizonyos esetekben ha a vádemelés előtt beismerte a tettét a csaló és megtérítette a kárt, akkor elkerülheti a büntetést (tevékeny megbánás).

2010. aug. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi, de azért ez meglepett


úgy értem jóval kisebb összegű károkozásokért is hallok előzetesbe helyezni embereket, azt hittem ez azért 4 millánál már olyan alap, na most az hogy bizonyítékot tüntet el és az összebeszélés és egyebek, ez tulképpen meg arra húzható rá, akire éppen csak kell, hiszen kire ne lenne ráhúzható? szal sztem ezek olyan gumifeltételek, na de lényeg h furcsa azért


köszi

2010. aug. 7. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 17:38


Az előzetes letartóztatás nem büntetés, hanem intézkedés, amit a gyanúsított szökésének, a bizonyítékok eltüntetésének stb. veszélye ellen érvényesítenek, mint már mondtam. Nem a bűntett súlyosságától függ, hogy kit vágnak előzetesbe, bár általában nem a 10 ezer forintos bolti lopások ügyeiben szokott akkora konspiráció lenni, hogy félni kell a maffiózók összebeszélésétől, és nem is a gyorshajtási ügyekben szokás attól tartani, hogy a gyanúsított hátrahagyva az egész addigi életét lelép Kirgizsztánba.

2010. aug. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi és én ezt mind értem, csak azt írtam, hogy olyan szinten szubjekítv és végül is egy adott ügyben bárkire ráhúzható, hogy csak abszolút nézőpont kérdése, ha akarom akkro fehér, ha akarom, akkor fekete, ez tipikusan olyannak tűntik nekem
2010. aug. 7. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!