Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérheti az anya a gyerektartás...

Kérheti az anya a gyerektartás emelését ha egyébként látni se engedi a gyereket?

Figyelt kérdés
Anyuka folyamatosan akadályozza a kapcsolattartást, emellett most megfenyegette apukát, hogy beadja bíróságra hogy fizessen több gyerektartást mivel amúgy is jól keres. Ezt azzal indokolja hogy a gyerektartás nem függ össze a láthatással
2020. júl. 7. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebben tökéletesen igaza van, a gyerektartás független a láthatástól.

A láthatás akadályozása miatt feljelentheted, a gyerektartás meg a jövedelmedtől függően jár a gyerekre.

2020. júl. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Primitív nő lehet az ilyen!
2020. júl. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És amiatt kérhet emelést csak mert az apa ideiglenesen pár hónapig kint dolgozik külföldön?
2020. júl. 7. 08:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem fognak emelni, mert külföldön dolgozik, nem veszik számításba a kinti fizetést. A láthatás miatt pedig jelentsd fel
2020. júl. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyuka ellen feljelentést kell tenni, a láthatás akadályozása bűncselekmény
2020. júl. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1-es: a tartásdíj fizetésére kötelezett fél jövedelmének növekedése önmagában nem kellő indok a gyerektartás emelésére. Ha a gyermek indokolt szükségletei(hez kapcsolódó költségek) igazolhatóan nőttek, és így bármelyik fél érdekeit sérti a tartásdíj változatlansága, abban az esetben emelhető. De a jövedelem növekedése nem kellő indok (ahogy s gondozó szülő jövedelmének növekedése sem jelenti azt, hogy a kötelezett félnek kevesebbet kellene onnantól fizetni).
2020. júl. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os: kicsit tévedsz.

A tartásdíj összegének emelését lehet kérni a bíróságon, ha a tartásra kötelezett jövedelme emelkedett.

A bíróság a körülmények alapján dönt az emelésröl.

A kérdés nem az, hogy a gyerek szükségletei nöttek-e, hanem hogy az aktuálisan megállapított tartásdíj ezt megfelelö mértékben fedezi-e. Mert azt gondolom, te is belátod, hogy az általánosan megszokott 15-20 ezer Ft még arra sem elég, amit egy gyerek megeszik. (Emellett a tartásdíj nem csak a kajára meg ruházkodásra megy, hanem a gyerek egyéb költségeire - iskola, közlekedés, stb - is.)

Ha a megemelkedett jövedelem alapján járó tartásdíj nem extrém magas összeg (pl ha a tartásra kötelezett szülö keres havi 1,5 milliót, akkor értelemszerüen nem ebböl számolják ki a kb 15-25% tartásdíjat), és a gyerek költségeinek fedezése miatt jogos, akkor megitélik az emelést.

Tehát ha a kérdésben említett apa jövedelme emelkedett, akkor be lehet adni kérvényt az emelésre, és a bíróság dönt a konkrét helyzet ismeretében.


De a 3-as válasz alapján igen valószínütlen, mert egyrészt pár hónap miatt nem változik jelentösen a jövedelme, de ettöl függetlenül a külföldi fizetést nem átszámítva veszik figyelembe (mert a külföldi megélhetés is jóval magasabb), hanem az azonos munkakörben Magyarországon dolgozó munkások átlagos jövedelmével számolnak. Ez adott esetben még kevesebb is lehet, mint az eddigi tényleges jövedelem, tehát vagy nem változik a tartásdíj összege, vagy esetleg még csökkenhet is.

2020. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es: én természetesen olyan esetről beszélek, mikor nem nevetséges 15-20 ezer tartásdíj van érvényben, hanem egy hosszabb távon is korrekt összeg, tegyük fel 50-60. Ebben az esetben csupán a jövedelem növekedése alapján nem emelik meg a gyt-t. Te arról az esetről beszélsz, amikor egy meglehetősen alacsony jövedelem miatt meglehetősen alacsony gyt került meghatározásra, ami jogosan emeltethető lenne, hiszen a gyerek szükségletei indokolnák. Ha viszont van egy eleve korrekt összeg, ami fedezi a gyerek szükségleteit, nem fogják csupán a jövedelem növekedése miatt emelni. Ez két külön sztori. :)
2020. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még egy dolog: extrém magas jövedelem esetén semmiképp nem ítélnek meg 15, nem hogy 25 százalékot sem. Nem beszélve arról, hogy a tartásra kötelezett jövedelme magas jövedelem esetén a megszokott 50 százalék helyett nagyjából 40 százalékig terhelhető. Ez oszlik annyi felé, ahány gyermeke van. De ha teszem azt 2 gyereke van (az egyik vele él, a másik nem), akkor sem ítélnek meg manapság 80 ezernél többet. Hiszen a tartásdíj a gyermek tartásához való hozzájárulás, nem pedig az összes költséget hivatott fedezni (általában úgy számolják, hogy 60-40, vagy 70-30 arányban köteles a különélő szülő a gyermek indokolt költségeihez hozzájárulni).
2020. júl. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!