Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kihez fordulhatok jogi segítsé...

Kihez fordulhatok jogi segítségért, örökség témakörben?

Figyelt kérdés
Röviden: 3-an öröklünk egy ingatlant, de nekem mint többségi örökösnek más terveim vannak vele mint nekik, én megtartanám, ők viszont eladnák a pénz miatt.
2020. jún. 30. 02:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: Kifizeted a részüket, Te is jól jársz, mert megtarthatod ők is jól járnak, mert megkapták a részüket. :). Nem igen tehetsz mást.
2020. jún. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy felajánlsz nekik egy összeget, amit vagy elfogadnak vagy nem; vagy megvárod, amíg vevőt szereznek, te pedig elővásárlási jogoddal élsz; vagy közös tulajdon megszüntetése ügyében pert kezdeményeztek, s a bíróság által megállapított összegért megveszed a részüket.
2020. jún. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ügyvéd?
2020. jún. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémádat: itt nem érdek-ütközésről, hanem érdek-egyezésről van szó. Ők el akarják adni, hát adják el neked. Innentől te kizárólagos tulajdonos leszel és azt csinálsz vele (jogszabályi kereteken belül), amit akarsz.

Ahogyan 1-es írta.

2020. jún. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!