Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen egy hagyatéki tárgyalás?

Milyen egy hagyatéki tárgyalás?

Figyelt kérdés

Egyszerre behívják a családot, felolvassa az elhunytnak milye volt?


Sajnos érintett lettem e témában és én fizettem a hamvasztást más csak szájalt mit hogy kéne,de egy ft-al nem segítettek ami dühít, egyedül lakom mások meg családdal bőven tudtak volna besegíteni.

Szóval nem kicsit meglettem szivatva...


Mivel apámnak volt adóssága én ezt úgy ahogy van visszautasítom mivel ház nincs max ami a számlán van fizetése az van.



Tehetem én azt, hogy a számlát bemutatom azt az összeget levonják a bankszámláról amit zárolnak és én elutasítom a többit?



2020. jún. 25. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs cherry-picking!


Vagy egyben elfogadod az örökséget (tartozással együtt), vagy visszautasítod az egészet.

2020. jún. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy all in van. Csak azêrt kérdem, mert apám volt a barátnőjének a 4. párja aki meghalt neki és ő mondta, mert ő ezt csinálta. Én is így gondoltam, hogy nincs.
2020. jún. 25. 14:06
 3/6 anonim ***** válasza:

A temetés költsége nem az örökség, hanem a hagyatéki tartozások körébe tartozik.

Vannak feltételei, de alapból szerintem ki fogják neked fizetni.

2020. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vardd meg ,hatha megis nagy vagyont orokolsz. Sokan nem dicsekednek a penzukkel!!

Ha meghallgattad,mennyit orokolsz,utana visszautasithatod,ha nem eri meg.

2020. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Apunak nem volt semmilye már.


Engem csak az okoskodás zavar..de nekem besegíteni senki nem akart pedig megtehették volna, nem kicsit vágott haza az az összeg egyedül.

2020. jún. 25. 17:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha volt annyi pénze, ami futja a temetést, akkor jók az esélyeid. A hagyatéki tartozások kiegyenlítése, ezeken belül is a temetés költsége a legelső, amit kifizetnek a hagyatékból, minden egyéb csak ez után következik.

Ha nem volt ennyi pénze, akkor csak polgári perben tudod követelni a megfelelő részt a többi családtagtól.

2020. jún. 26. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!