Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik egy hagyatéki...

Mi történik egy hagyatéki tárgyaláson, mire kell odafigyelni? Vannak buktatói?

Figyelt kérdés

Egy távoli rokonom halt meg utód nélkül. Négyen leszünk örökösök törvényesen. De ott az elhunyt rokonom élettársa, aki mindent meg akar szerezni, mert ebből az örökségből akarja támogatni a saját fiát.

Egyrészt sok ingó és ingatlan is közös vagy kettejük nevén van. Másrészt mi pontosan nem is ismerjük az összes vagyonát a meghalt néninek. Az élettársa valószínűleg el fog tűntetni mindent, amit tud.


Ráadásul még mindig a néni házában él a férfi és most a fia is odaköltözött.

MI törvényes örökösök mikor és mit tehetünk?

És ami a legfontosabb, a hagyatéki tárgyaláson mire ügyeljünk?



2019. nov. 27. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Bizonyitania kell az egyuttelest

A elettars nem orokol

A "kozosen" vett ingosagokat szamlaval kell igazolni

A hagyatekin kerni kell az ingatlan eladasat vagy hivatalos ertekbecslesi ar hanyadanak kifizeteset.

Kinek a neven van a haz?


Ha nem akar kifozetni es eladni sem a kozos tulajdonu ingatlant kerni kell birosagot a kozos tulajdon megszunteteaet vagyis kenyszerertekesiteset

2019. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Ebben az esetben elég valószínűnek tartom, hogy lesz végrendelet. Ha pedig van, akkor a törvényes örökös az, aki abban meg lesz nevezve. Lehet. hogy nem ti lesztek azok, erre készüljetek fel.
2019. nov. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem voltak tartozásai a néninek akkor nem nagyon van buktató. Olyankor kell odafigyelni a dolgokra, mert könnyen örökölhető a végén színtiszta adósság is az illetékek vagy egy esetleges gépjárműadó meg a hagyaték költségeinek a formájában és ha jól értem ti sem egyenesági leszármazók vagytok. Nekünk például "elfelejtette" megemlíteni a közjegyző azt, hogy emiatt lesz illeték. Ahogy azt is, hogy ha például végül kiderül, hogy az autó csak egy bontóba való roncs akkor is kiszámolja a NAV az illetéket az önkormányzat meg visszamenőleg a halál pillanatától a súlyadót is. Szóval inkább csináljatok majd precíz mérleget, mennyi a biztos örökség, mennyi lesz az illeték, a közjegyző rátok eső díja meg ilyenek. Ha kell inkább ragaszkodjatok a tárgyalás napolásához, hogy átgondoljátok a dolgokat miután már tudatában lesztek az örökség elemeinek. Még arra vigyázzatok esetleg ha nem kell az örökség mert kiderül valami akkor ne lemondjatok róla hanem utasítsátok vissza mert csak ezzel szabadultok meg a passzíváktól is.
2019. nov. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ebben az esetben elég valószínűnek tartom, hogy lesz végrendelet. Ha pedig van, akkor a törvényes örökös az, aki abban meg lesz nevezve."


Törvényes örököst nem lehet végrendeletben megnevezni. Törvényes örökös végrendelet hiányában van.

2019. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nincs adóssága a néninek. A végrendelet nem léte viszont nem biztos, csak eléggé valószínű.

Viszont nem tudunk addig "pontos mérleget" készíteni, mert ahhoz be kellene mennünk a néni lakásába, átnézni az össze iratát, amiből fény derülhet arra, hogy pontosan milye van. Oda viszont az a fószer élettársa meg annak fia nem enged be, azt mondja nincs jogunk míg nincs a nevünkön semmi. Ez a nagy baj.

A hagyatéki leltár állítólag nemrég elkészült, de arról sem tudhatunk semmit, mert az élettárshoz ment ki a hivatal, ő vallott be amit, amit meg nem, nem tudjuk. Lopnak el mindent.


Mi lesz, ha kimaradtak tételek a hagyatéki leltárból és csak később derül fény rá? Nekünk törvényes örökösöknek lesz a költsége egy póthagyatéki az élettárs elhallgatása miatt???

2019. nov. 28. 03:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kerni pothagyateki eljarast

De bizonyitani kell hogy kimaradtak tetelek...

2019. nov. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Micimacko67 ***** válasza:
65%

Kérdező tartottad a kapcsolatot az elhunyt rokonnal?

Mert értem én, hogy a törvény szerint örökös vagy...

De ha az élettársa gobdozta és ápolta, akkor kicsit furcsa nekem, higy így tartod a markodat...

2019. nov. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A "gondozta és ápolta" barokkos túlzás. Persze hagyta békében meghalni, vagy ki tudja. Keveset látogattuk a rokont, mióta beköltözött hozzá az élettárs, mert egyszerűen ellehetetlenítette a kapcsolattartást. De ez már teljesen más téma, és mivel történt ez a haláleset, visszacsinálni, változtatni azon már nem lehet.

Viszont az elhunyt rokonom vagyonának nagy része nem az élettársával közös szerzemény, még csak nem is saját kereset, hanem ő is örökölte közös felmenőinktől. Az élettársnak és tékozló fiának semmi köze hozzá, csak felélnének mindent, míg mi rokonok tisztességgel őriznénk, amit csak lehet.

Ha valóban nem lesz végrendelet, mint ahogy nagy valószínűséggel sejtjük, az is csak azt jelenti, hogy az elhunytnak többet értek a rokonai, mint a kihasználós élettársa. Ha nem így lenne, már mindent simán neki ajándékozhatott volna és nem lenne kérdés.

Az élettárs viszont dörzsölt és vehemens, vigyázni kell vele...

2019. dec. 1. 09:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!