Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi minősül rasszizmusnak?

Mi minősül rasszizmusnak?

Figyelt kérdés

Hivatalosan mi számít rasszizmusnak?

Ha például közlök egy tényt, ami valós adatokon alapul, az rasszizmus?

például: [link]

Vagy ha leírom, hogy a fehér ember hány bennszülöttet ölt meg, akkor az rasszizmus? Ha pont ugyanezt, de fordítva írom, hogy egy adott kisebbség hány fehér embert ölt meg, akkor az rasszizmus? (Mert ugye minden népcsoportot ért már sérelem egy másiktól.)

Mitől függ, hogy mi rasszizmus és mi nem?



2020. jún. 28. 13:01
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Amúgy olvastam valahol, hogy a rasszizmus az ember létfenntartó ösztöne. Korábban az embernek szüksége volt arra, hogy meg tudja különböztetni, hogy ki lehet ellenség és ki a barát. Kitől kell megvédenie magát és ki az, akit közel engedhet. Aki rosszul döntött, az nem élte túl. Szükség volt tehát arra, hogy külső jegyek alapján kialakítson az ember egy első benyomást, egy előítéletet, amit az adott társadalmi csoport a tapasztalatai alapján épített ki. Ez persze mindkét irányban működött, tehát mindenkinek rasszistának kellett lennie valamelyest, hogy életben maradhasson. Ugyanúgy, ahogy tudták, hogy melyik állatot lehet megközelíteni, és melyiktől kell félni. Ez persze a szocializációval egyre jobban értelmét veszti, de ha egyes népcsoportok sorozatosan követnek el olyan cselekményeket egy másik ellen, ami az ő társadalmi normáiba ez nem fér bele, akkor újból kialakul. De mégegyszer hangsúlyozom, ez oda-vissza működik, mindegyik népcsoport esetén.
2020. jún. 28. 13:55
 12/23 anonim ***** válasza:
31%

"úgy tűnik, hogy egyes népcsoportok elleni előítéletek rasszizmusnak minősülnek, míg ugyanazon előítéletek fordítva nem azok."

Ez így van. Mivel, mint mondtam, ezek az előítéletek nem vákuumban léteznek, és nem önmaguktól rasszisták, hanem a kontextusuktól. Ha a kontextus más a feketékre és a fehérekre nézve az USA-ban, akkor más fog rasszizmusnak számítani. Ezért kellene azt felfogni először is, hogy a rasszizmus nem egyedi, izolált esetekre vonatkozik, hanem átfogó társadalmi rendszerekre. Ha ez megvan, akkor nagyon könnyű megérteni.

2020. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
Manapság minden. Pl.: Itt sem írhatod le mondjuk az N betűs szót a fekákra.
2020. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

#12: A hozzászólásodból azt látom, hogy te is rasszista vagy.

Van-e nagyobb rasszizmus annál, hogy azt állítjuk, hogy csak a fehér ember lehet rasszista?

2020. jún. 28. 14:14
 15/23 anonim ***** válasza:
79%

Rasszizmus, az az egyik legalapvetőbb önvédelmi forma.

Védekezés a tőlünk eltérő, számunkra fenyegető, és ártalmas elemektől.

2020. jún. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
94%

#12!


Mi a különbség az előítélet és a tapasztalat között?


Ha egy népcsoportra jellemző (vagy jellemzőbb másoknál) valami, az tapasztalat.


Ha te mész megsimogatni a medvét, mert egy cuki állat, akkor szét fog tépni.

Ha én próbálom elkerülni a medvét, akkor nem vagyok medve-rasszista, csak tudom, hogy veszélyes. Ha tudom, hogy veszélyes, de bizonygatni akarom, hogy nem vagyok medve-rasszista, akkor szimplán hülye vagyok.

Ha engem megtámad a medve, de lelövöm, akkor nem medve-rarriszista vagyok, csak mentettem az életemet.

De akkor sem vagyok medve-rasszista, ha véletlenül elcsapom egy kamionnal.

Ameddig nem azért ölöm meg, mert utálom a medvét, addig nem vagyok rasszista.

2020. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
92%
Bármi, ami nem fehér embereknek nem tetszik.
2020. jún. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
4%

Nem mondtam olyat, hogy csak a fehér emberek lehetnek rasszisták.

De tök mindegy, minden ilyen kérdésnél ugyanazokat a propaganda pontokat ismételgetitek, semmi értelme magyarázni nektek. Az a gond, hogy a rasszizmust átlátni sok ismeretet igényel, mivel egy komplex rendszert alkot. Sokkal egyszerűbb rávágni azt, hogy "de azok az igazi rasszisták akik ebben rasszizmust látnak", mert ahhoz csak egyetlen esetet kell ismerni, nem ezret.

2020. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
90%
Nézőpont kérdése, ill. az, amit az erősebbek annak neveznek. Jelen esetben nehéz megmondani, változik. Az egyik kozmetikai cég pl. ezentúl nem használja a világos szót, a matematika rasszista, és a túlsúlyos feketék gondjáról is a rasszizmus tehet, mert jobban híznak. Ha pedig azt mondom magamról, hogy 6 éves kislány vagyok, akkor igenis az vagyok. Most a kisebbségek határozzák meg ezeket, vagyis a fehér, átlagos embertől legkülönbözőbb kisebbségek. Nyilván nem rasszizmus TÉNYEKET közölni, de a közvélemény szerint az.
2020. jún. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
94%
Lassan kb minden rasszizmus amit fehérember csinál....
2020. jún. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!