Vajon az ügyészségnek ilyenkor eszébe jut a korábbi rablás?
Békéscsabán a múlt héten rablás történt, dohányboltot raboltak ki, a rendőrség őrizetbe vette, az ügyészség kérte, hogy a bíróság tartóztassa le, letartóztatta.
Békéscsaba azt olvastam, hogy élhető város, volt olyan év, amikor rablás egyáltalán nem volt a városbsn csak kisebb lopások, garázdaság, ami mindenhol.
Viszont volt egy rablás Békéscsabán 2018 decemberben, azt én is hallottam, az hosszú ügy volt, a vádlott szabadlábon lehet.
A lényeg az, hogy amikor a multhéten szembesűlt ott a rendőrség, ügyészség Békéscsabán vele, hogy történt egy rablás a városban, akkor eszükbejut vajon az, hogy volt már rablás ekkor-meg ekkor a városban, a tettes szabadlábon lehet vagy a nagy ügyteher miatt nem érdekli őket csak a jelen ügyek, hogy most ez a rablás van, záruljon le, legyen vádirat aztán a bíró csinálja a többit?
Kérdező!
Mi az, hogy "eszükbe jut"?
Persze, hogy emlékezni fognak rá, hiszen az ilyen ügyekkel foglalkozó alosztálynak ez a dolga!
Ugyanakkor meg nem, nem nem fog önmagában csak ezért "súlyosabbnak" számítani a mostani rablás, mert 2 éve is volt egy.
Ugyanakkor lehet súlyosabb a mostani, ha az adott körülmények (pl. elkövetési érték, alkalmazott erőszak mértéke...etc.) nagyon kirívó.
Ahhoz, hogy az ügyész a vádiratában érveljen a "hasonló bűncselekmények elszaporodottsága" mellett, mint büntetéskiszabási tényező, ahhoz nem elég egy db. bűncselekmény.
Utolsó!
Ne betűzgess, rövidíts, ird le normálisan, hogy mire akarsz kilyukadni.
Nem harap itt senki.
Ird le nyugondan, mert ebből nem mindenki érti meg, hogy betűzgetel csak.
Arra, hogy akit vádirat rablással vádol, úgy hogy más kisebb tárgyi súlyú ügyei is voltak és vannak, annál borítékolható, hogy a kisebb tárgyi súlyú ügyében kihallgatáskor őrizetbe veszi az ottani rendőrség és előterjesztést tesz ottani ügyészségnek letartóztatás indítványozására. Az ottani ügyészség is a sok ügyre tekintettel indítványozza a letartóztatást, az ottani törvényszéki büntetés-végrehajtási bíró meg elrendeli a letartóztatás.
H.-B. megye rendőri előterjesztések sikeressége: 85,1%, ügyészi előterjesztések sikeressége: 90,1%
[link] (6. oldal)
Akkor már őrizetbe vették volna a rendőrök, nem pedig határozatot küldenek, hogy alapos a gyanú. A határozatot elküldték az ügyészségnek is.
Az ember pedig, ha felhívja a nyomozót, akkor az közli vele, hogy hát esélyes, hogy gyanusított lesz, majd szól telefonon vagy írásbsn, csak még el kell telni egy-másfél hónapnak.
Ha tudnák biztosra, hogy gyanusított lesz, akkor nem várnak, meggyanusítsák, ha csak irják, hogy alapos a gyanú és nincs semmi, az már bizonytalan.
“csak irják, hogy alapos a gyanú“ ezt hívják gyanúsításnak ennél nem is kell több.
Ha annyira hülye az egyén, látjàk hogy nem fog megszökni akkor nem veszik őrizetbe. De ez ritka mint a fehér holló
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!