Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átkerül az ügyem másik irodához?

Átkerül az ügyem másik irodához?

Figyelt kérdés
Önálló bírósági végrehajtásról van szó, kis összeggel (340.000 forint). Az állandó lakcímem szerinti illetékes irodához kerültem, viszont akarom közölni a tartózkodási helyemet, ami másik város. Ilyen esetben átkerülök a tartózkodási helyem szerinti irodához? A lakcímkártyámon nincs rajta ez a cím, viszont a bérleti szerzōdést be tudom mutatni. Már nagyon szeretném a kérelmet benyújtani a részletfizetésre, de egyszerūen nem érem el az irodát telefonon, hogy tájékoztatást kérjek, elutazni pedig nem tudok oda és június 10 volt a határidō a teljes összeg rendezésére. Ilyen esetben ugye még nem jönnek ki foglalni, amég a részletfizetési kérelem ügyintézése zajlik? Ha befizetem az elsōt és utána postázom is a kérelmet, akkor addig szünetel az eljárás? Nagyon nincs is mit elvinniük, az összes bútor, felszerelés lakástartozék, viszont nincs leltár róla a szerzōdésben, ilyenkor elég a bérletit bemutatni? A ruháimon és pár konyhai cuccon kívül semmim nincs. Teljes egészében is rendezném én, de a pénzemre várni kell még pár hetet, addig pedig gondolom nem fog várni a végrehajtó, hiába ígérgetek, ezért akarok részletfizetést kérni inkább.

2020. jún. 18. 12:43
 1/1 anonim válasza:

Azt, hogy melyik végrehajtóhoz kerül az ügy, az adós lakóhelye (székhelye) alapozza meg elsősorban. Ha ez nem állapítható meg, vagy ha a végrehajtást kérő kérte, akkor a vagyontárgy helye szerint illetékes végrehajtó kapja a végrehajtási ügyet. Ha csak bérleményről van szó, de nem az a bejelentett lakóhely, akkor ez nem vehető figyelembe a végrehajtási ügy kiosztásakor, tehát erre hivatkozással nem fog átkerülni a végrehajtási ügy másik végrehajtóhoz.

Ha a végrehajtóhoz kerül egy végrehajtási ügy, a végrehajtó először felhívja a végrehajtást kérőt az eljárás költségeinek előlegezésére, az ingófoglalásra pedig a költségek előlegezésétől számított 30 nap elteltével kerülhet sor, ha az adós önként nem teljesített. Ha a végrehajtható okiratot postán kézbesítették az adósnak, akkor a kézbesítéstől számított 45 napon belül kell az ingófoglalást elvégezni.

A részletfizetés tekintetében mindenképp fel kell venni a kapcsolatot a végrehajtói irodával, és ezt célszerű ügyfélfogadási időben személyesen megtenni, mert telefonon nem adhatnak egyedi ügyben felvilágosítást.

Ahhoz, hogy a végrehajtás szüneteljen, meg kell állapodni a részletfizetésben, és erről a végrehajtónak is tudnia kell, mert ő az, aki a szünetelést meg fogja állapítani. Javasolom a végrehajtást kérővel való kapcsolatfelvételt is, mert neki beleszólása lehet a részletfizetés tartalmába. Tehát ahhoz, hogy részletfizetésre kerüljön sor, mindenképp szükséges a végrehajtóval és a végrehajtást kérővel is kapcsolatba lépni, enélkül nem fog szünetelni az eljárás.


Végrehajtási joggal kapcsolatban ajánlom figyelmedbe még a következő oldalt: www.eletesvilag.hu

2020. jún. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!