Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az utcán igazoltatnak...

Ha az utcán igazoltatnak mennyire fontos a lakcím kártya ha boltba megyek? Hiszen nem feltétlenül jelenti azt a másik városba szóló kártya hogy odautaztam. Albérletben is élhetek ott.

Figyelt kérdés

Vagy ilyenkor csak beviszik az adatokat és megkérdezik hova megyek és ennyi?

Természetesen ha az előírásokat betartom. Akit igazoltattak már mesélne milyen volt?


2020. ápr. 11. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

A lakc8m kártyán 2cím van.

Lakhely. És tartozkodási hely. Az utobbi a fontos(abb). Ilyen esetben.

2020. ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az enyémen csak lakóhely van. Bár korábban sem volt másik kártya igényelve akkor sem amikor a suli miatt éltem máshol.
2020. ápr. 11. 19:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kihirdették a korlátozást, mondták, hogy mindegy, mi van a lakcímkártyán, most emiatt ne menjen be a fél ország az okmányirodába új lakcímkártyát igényelni.
2020. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Magyarul ha en nem abban a varosban vagyok ami a lakcimkartyan van betartom a szabalyokat. Nem megyek senki nyakaba lihegni hanem egyedul setalok a boltba esetleg a termeszetbe. A rendornek mondom boltban voltam vagy megyek akkor nem lehet gond?
2020. ápr. 11. 21:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Elvileg nem. Ne csoportosulj meg hasonlók.
2020. ápr. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem az számít, mi van a lakcímkártyán, hanem hogy "békeidőben" is köteles vagy az okmányaidat magaddal hordani, és ha igazoltatnak, akkor igazolni magad. Ez most is igaz.
2020. ápr. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Felhívnám szives figyelmed, hogy 3 munkanapon belül köteles vagy a hatóságoknak bejelenteni a tartózkodási helyedet (jogszabály írja elő). Bírságot elfelejtettek dlőírni a bejelentés elmulasztásához, ezért szarik rá mindenki


Vagyis köteles lennél/lettél volna bejelentkezni a bérleménybe


Nem, a tulajdonos nem tilthatja meg, mivel a szállásadónak kell engedélyezni, aki a bérlő maga.


A lakcímkártya és wgy személyazonosításra alkalmas okirat (jogsi, személyi, vagy útlevél) kell legyen nálad.

2020. ápr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat.

Mondjuk nem tudom ha egyedül sétálok a boltba úgy hogy nem a belvároson át megyek hanem mondjuk város szélén a természetben. Egyedül és nem bandázva akkor elvileg nem lehet bajom. Bár nekem az is gyanús egyáltalán igazoltatnának-e mert én rendőrt annyit se látok mint a vírus előtt.


Erre a másik városból érkezel vásárolni/kikapcsolódni dologhoz az jut eszembe hogy valószínű a Gellért hegyen a Római parton vagy a Dunakanyarban sem csak az adott város lakói voltak de csak arról lehetett hallani hogy azokat bírságolták meg akik sütögettek mert nem egyedül voltak. Gondolom a rendőrségnek sem az a célja hogy azokat vegzálja akik egyedül a szabályokat betartva járnak hanem azokat akik tényleg nem figyelnek az előírásokra. Meg elvileg ennek az egész korlátozásnak az a lényege hogy a társadalmi távolságtartást betartsák az emberek így még inkább logikátlan lenne olyanra pocsékolnia az időt a hatóságnak aki ezt betartja. Bár lehet csak én gondolom így.

2020. ápr. 12. 12:01
 9/9 A kérdező kommentje:

Itt is ahogy olvasom húsvétra nem engednek csak be máshonnan érkezőket.

[link]

2020. ápr. 12. 12:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!