Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Video (nem HD) jogilag bizonyí...

Video (nem HD) jogilag bizonyíthat egy bűncselekményt?

Figyelt kérdés

Egy szomszéd néni kérdezte tőlem, hogy ha ő felvenne egy bűncselekményt videora, akkor azzal elindíhatna egy eljárást ill. lenne bizonyító ereje. Kérte hogy kérdezzek utána neten. Jóba vagyok vele, szoktam neki segíteni amiben tudok. De erről én sem tudok sokat


A néni gyerekeinél már elviselhetetlen a szomszédok egymással való perpatvara. Fél hogy őket is megtámadják, ezért szeretné rögzíteni az ilyen támadásokat. Már az is felmerült, hogy vesz egy olcsó kamerát és felteszi a házára valahova hogy ne lássák, mert leszednék.


Fontos megjegyezni, hogy a szegényebb emberek, nyugdíjasok nem tudnak jó minőségű ájfonokat, ultra hd-s cuccokat venni egy körülbelül ilyen minőségű videora kell gondolni. Találtam a neten egy olyan videot, ahol a minőség és a tetlegesség kb megfelő lenne a kérdésemben szereplő esetre. Pl ha egy ilyen videot bevinne a néni a rendprségre, akkor bizonyítandó lenne hogy pl Budaras Tapi zúzta be az ablakot a soron ? https://www.youtube.com/watch?v=03z2-SQfDhM


2020. jún. 11. 14:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha az utcán csinálja, akkor sem, akkor is csak bizonyíték céljából, de nem lehet youtubera vagy máshova feltenni, mutogatni, csak a hivatalos eljárás során.
2022. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Még egy 8K-s felvétel sem biztos hogy bizonyít bűncselekményt, még akkor sem, ha látszólag jól kivehető, ami történik. Miért? Jogi kimagyarázás miatt, meg persze attól függ mi a cselekmény.


De hogy értsd: videón látható, ahogy X leszúrja Y-t. Nyilvánvaló, hogy X a tettes, ha nem vesszük figyelembe a "globális" képet. Más megvilágításba esik viszont a cselekmény, ha kitágítjuk az értelmezési tartományát és rájövünk, hogy X kényszer hatására cselekedett, vagy másik esetben éppen a munkáját végezte (színész) és mivel a díszletben elhelyezett tárgyat a színjáték során vehette csak kezébe (vágás nélküli felvétel) és addig a látóterében sem volt az, mert a forgatás szünetelt a felvétel előtti 10 percben és ő...


Remélem érted :)

2022. aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!