Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 72évesen munkaviszonyt láttam...

72évesen munkaviszonyt láttam el egy vagyonvédelmi cégnél vagyonőrként. Otthoni balesetem miatt 15 napos betegszabadságra kényszerültem.A munkáltatóm a hétvégékre nem számolta el a betegszabadságomat, a 15 napból csak 4 napot számolt el. Törvényesez?

Figyelt kérdés
A munkáltató azt mondta, a hétvégékre ünnepnapokra nem számolhatja el a betegszabadságot. A négy napot azért számolta el mert két hónapja lettem a dolgozójuk. Közben a munkaviszonyom megszüntetését kértem, amit elfogadott a munkáltató azzal hogy a munkáltató akaratával szünteti meg a munkaviszonyomat. Szabályos ez? Ha nem szabályos mit tehetek jogilag és hol?
jún. 2. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérted a munkaviszony megszűntetését, elfogadta a munkáltató. Ebben mi lenne a jogszerűtlen?
jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A betegszabadság kifizetésére is gondoltam. Az orvos 15 nap betegszabadságot igazolt, de a munkáltató csak 4 napot fizetett ki. arra hivatkozott hogy hétvégékre nem tudnak fizetni, de a 15 nap betegszabadság az egész évre vonatkozik. és ebben az esetben az időarányos kifizetést kell alkalmaznia. Ez törvényes így?
jún. 2. 10:35
 3/5 Justinianus ***** válasza:

Ez minden, csak nem törvényes. Vagy nagyon ostoba a munkáltató, vagy csak adja a hülyét, hogy átvágjon.

A betegszabadságot a munkaidő-beosztás szerinti munkanapokra kell kiadni, ez alapvetően heti öt betegszabadságnap (az öt munkanap), plusz két nap pihenő (mindegy, hogy hétvégén van, vagy sem).

Egyenlőtlen munkaidő-beosztás esetén (pl. hétfőn, csütörtökön és vasárnap dolgoztál volna 16 órát, és péntek-szombat a pihenőnap): a hét minden napja betegszabadság, kivéve a két pihenőnap.

jún. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vagyonvédelmi cégek, a törvények kijátszásából élnek meg.
jún. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Írtam tértivevényes levelet a munkaadónak, kérve hogy az elmaradt betegszabadságomat szíveskedjem kifizetni. A mai napig nem válaszolt rá. Elmúlt két hónapja hogy átvette ezt a felszólításomat.
jún. 4. 10:54

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!