Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi szokott lenni becsülets...

Mennyi szokott lenni becsületsértési és rágalmazási perekben a perköltség?

Figyelt kérdés
Egyértelműen, volt munkahelyemen egy alak elkezdett rólam elég mocskos dolgokat híresztelni. Természetesen ezek nem igazak, de engem elég rossz színben tüntet fel. Fontolgatom, hogy perre viszem a dolgot, csak túl sok bizonyítékom nekem sincs ellene, egy-két tanúvallomást leszámítva. Szóval nem 100%, hogy megnyerném. Ezért kérdezem. Érdemes-e?
2010. júl. 30. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:

nem tudok összegeket mondani, ezt max ügyvédtől tudod megkérdezni úgy hiszem.


viszont az tuti, hogy sok értelme nincs. jobban jársz, ha személyesen beszélsz a terjesztővel.

2010. júl. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy hosszadalmas, költséges eljárás ami sok bosszúsággal jár. Teljesen felesleges. Amúgy a tudomásodra jutástól számított 30 napig van lehetőséged feljelentést tenni, ha ezen túl vagy akkor felesleges az egész. Meg amúgy is. Intézd el máshogy!
2010. júl. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tegnap jutott tudomásomra. Én elintézném máshogy, csak hogyan?
2010. júl. 31. 19:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem fix összeg, a perköltség 6%-a. Szerintem nem érdemes.
2010. aug. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy nem fix, de egy átlagos perben mennyi szokott lenni? Úgy nagyjából, nagyságrendileg. Párezer forint? Néhány tízezer? Vagy milliós nagyságrendű? Nem vagyok tájékozott ilyen ügyekben, ezért kérdem.
2010. aug. 1. 13:24

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!