Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem törlik el a 65 éven...

Miért nem törlik el a 65 éven felüliek vásárlási sávját a boltokban,ha a maszk viselése kötelező minden korosztálynak?

Figyelt kérdés
2020. máj. 24. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már ketten vagyunk.
2020. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Erről Viktort kéne megkérdezni :))


Ami a legésszerűbb érv volt ezzel kapcsolatban az az, hogy a nyugdíjasok az idősávnak köszönhetően elkülönítve vannak a többi korosztálytól, de igen, jogos a kérdés, ha már eleve csak maszkban lehet bemenni akkor már nem mindegy?!

2020. máj. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Mert a maszk közel sem 100%os védelem. Így duplán védik az idősöket.
2020. máj. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

Micsoda problémák...


Én egy évben 25-30-szor megyek bármiféle boltba. Igaz, hogy akkor szakadásig van pakolva hat cekker, de elbírom hazáig. Aki nem bírja el, vegyen magának kerekes kocsit. Feltalálták a tartós tejet, sőt, feltalálták az olyan zacskóba szeletelt kenyeret, ami egy hónapig nem szárad be. Nem létszükség állandóan a boltokban cirkulálni.


Egyszerűen beteg az, akinek abból áll az élete, hogy ötpercenként, napi huszonnyolcszor minden szembejövő boltba külön beszaladási kényszere van egyetlen fél pöcök miatt, vagy csak hogy ott sütkérezzen. Gondolja át előre, akár hetekkel előre, mikor mit vesz meg. Akinek nem megy, kezeltesse magát!


Három urva órát nem bírnak ki bolt nélkül. Három hetet is ki lehet. Már akinek nem jönnek az elvonási tünetek. Jöhet a lepontozás, nem érdekel...

2020. máj. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, szerintem sincs semmi értelme. Aki annyira idős, annyira beteg, az úgysem tud boltba menni, a "fiatalabb, egészségesebb" nyugdíjasokat meg ha oly nagyon véd a maszk, nyilván meg fogja őket óvni...

Amúgy meg érdekes, mert ruházati boltban, műszaki boltban, strandon, vendéglőben nincs idősáv, szóval miről is beszélünk? Pedig ezekre a helyekre is járnak nyugdíjasok, főleg a strandra jó időben.

Én különben sok intézkedésben abszolút nem láttam rációt.

Dolgozni, iskolába menni nem létszükséglet ugye, de manikűr, pedikűr, na, az igen...Miért, iskolába a nyugdíjas tanítók munkáját nem tudták volna a fiatalabbak ellátni, ha annyi védőfelszerelése van Magyarországnak, hogy még külföldre is jutott egy csomó, akkor nem tudták volna a gyerekeknek, meg a tanítóknak ezeket biztosítani, meg a munkavállalóknak, meg a fertőtlenítőket és máris nem veszítette volna el egy csomó ember a munkáját, meg kellett volna bezárni az iskolákat. Arról nem beszélve, hogy egy kis falusi iskolában a max. osztálylétszám 10 fő, mindenki ült volna egy külön asztalnál, nyitott ablakkal és már a többi sem lett volna probléma, aki meg egyértelműen beteg lett volna, azt meg kiírta volna a háziorvos...

2020. máj. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen eltörölhetnék már a fenébe az egészet. Tegnap csak egy üdítőért akartam beugrani, mikor egy ügyféltől jöttem vissza a munkahelyre, de az eladólány pánikolva közölte, hogy nem szolgálhat ki és hagyjam el a boltot, mert már 5x ellenőrizték. Mikor jöttem ki, akkor meg egy csajt küldött ki, ő csak lisztet akart venni mert elfogyott és az ebéd miatt kellett volna. A közeli PRAKTIKER-be kellett bemennem innivalóért :D :D
2020. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!