Nem rokontól való lakás öröklés esetén az ingatlanon lévő jelzálog adósság kire száll abban az esetben, ha a jelzálog összegét nem az örökhagyó használta fel, hanem másik ingatlanra költötték?
Nos, rám hagyatékolt egy ismerős, semmi rokoni kapcsolat nincs közöttünk. Egyik családtagja, aki nem vérszerinti rokona (nevelt lánya, ő is már idős korú, nincs köztük rokonság, jogilag nem számít örökösnek). Szóval ez a nő jelzálogot tetetett a lakásra anno, amit most én örökölnék, de úgy, hogy azt az idős, naiv "nevelő" anyjával vetette fel elvileg, lényeg, ezt nem tudom pontosan, de lényeg, hogy sajnos az örökhagyóm ezzel csőbe lett húzva és lakására adósság került, azonban az összegből ő egy forintot sem látott, mivel a jelzálog összegét a nevelt lánya a saját épülő ingatlanára költötte, viszont a törlesztést a néni pénzéből akarta fizetni, ez azonban gyakran meghiusult, így elmaradozott a törlesztéssel.
Lényeg, hogy megkérdeztem már ügyvédet is, jogi segítőket is és többen is azt mondták, a hitel nem engem terhelne örökösödés esetén. Most itt is felteszem a kérdést, hogy egyértelmű legyen végre számomra, mi is az igazság?
Lehetőleg olyanok válaszát várom, akik értenek a banki kölcsönökhöz, jelzálogokhoz.
A nevelt lány pereskedik, hogy a lakás is az övé legyen, de törlesztést nem fizette rendesen és nem is jogos örökös. A hitelből az ő ingatlana épült, nem arra fordították, amire felvették. Én ilyen esetben mire számíthatok, ha öröklök?
Át lehet tetetni a jelzálogot a nevelt lány ingatlanára? Hiszen az ő otthona lett belőle felújítva. Nekem ahhoz a kölcsönhöz semmi közöm.
Másik, ami érdekes, hogy a néni, amikor képbe került a jelzálog felvételekor, akkor már minimum hetven éves lehetett, de inkább több. Jól tudom, hogy kölcsön felvételnél lehet egy korhatár?
Azt nem tudom, hogy a nénivel vetették-e fel a kölcsönt, vagy ő csak kezes. De valahogy bele került, idős kora ellenére.
Ja, mielőbb be kell szállnod az ügybe, könnyebb dolgod lesz, mint ismétlést kérni a lezárulás után.
Ha tanúk vannak, akkor lehet, hogy tényleg meg fognak ítélni valamit a lánynak.
De te az eljárás legvégén írod alá, hogy elfogadod-e a hagyatékot. Ha nem éri meg összességében, még akkor is mondhatod, hogy nem fogadod el.
Ügyvédet kellene megbíznod. Ez már most látszik, hogy bonyolult ügy, ráadásul lényegében ingyen pénzt kockáztatsz, ha nem kapsz hathatós segítséget ügyvédtől.
Tartozást is tudsz egyébként örökölni, a jelzálogjog is maradhat az ingatlanon öröklés esetén, de ha meghaladja a tartozás a vagyont, akár vissza is utasíthatod az örökséget.
A nő, úgy látom, egy igazi rohadék.
Ha budapesti vagy, én meghallgatnám a történetedet, van ilyenben tapasztalatom (ügyvéd vagyok). Ha itt tényleg van vagyon, óriási kár lenne elveszteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!