Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kényszerítik rá az...

Miért kényszerítik rá az emberekre a COVID intézkedéseket?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet az egyének saját belátására, saját kockázatvállalási hajlandóságára bízni azt, hogy hogyan élik az életüket? Ha valaki vállalja a vírus kockázatát, akkor miért kell elvenni a szabadságjogait, és miért lehetetlenítik el gazdaságilag?


Akik magukat veszélyeztetve érzik, azok továbbra is betarthatnának bármilyen óvintézkedést a saját belátásuk szerint, de miért kell ezt mindenkire rákényszeríteni? A sávos bevásárlást még megértem, terjesszék ki minden üzletre, de hagyják már élni, utazni, dolgozni, kikapcsolódni az embereket.


Tőlem a Fidesz megtarthatja a rendkívüli hatalmát, de legalább az alapvető személyes szabadságom ne korlátozza.


2020. máj. 2. 11:38
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
2020. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
27%

Ezzel a más életét kockáztatod ha kimész (vagy nem viselsz maszkot) süketeléssel csak az a gond, hogy tulajdonképpen bármikor igaz volt a múltban is, mégsem korlátoztak senkit. Ha beülsz az autóba, akkor is kockáztattad ártatlan emberek életét, sőt, megnézve a koronavírus számait sokkal jobban, mint most a vírus miatt. Influenzaszezonban is kockáztattad mások életét, meg ezer millió más esetben.

Szerintem aki ennyire pánikol vagy fél mert olyan baja van, az maradjon otthon, de ne korlátozza az ő félelme miatt más emberek alapvető jogait.

2020. máj. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Lol, 41%-os, neked a bulvármédia és a magyar kormány a hitelesség mércéje?

Nincs több kérdésem :D

2020. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
55%

#23

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

A 24.hu meg a 168ora.hu is kormánymédia vagy bulvár? :)

2020. máj. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
62%
Az a érdekes, hogy kezdetben mondták 7 nap majd 12 nap majd 24 napról beszéltek a lappangási idő kapcsán, de ez kevés volt. Bizonyára ez kevés, hogy mindenkit bezárjanak, és az aduász az volt amikor azt mondták, vannak olyan fertőzöttek, akiknél semmilyen tünetet nem okoz. Nos nekem csak ez a furcsa. Szóval ezért kell otthon maradnod. Érted?
2020. máj. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy ideje már ismert a polgári engedetlenség intézménye, remélem, hogy ez ügyben is sokan élni fogunk vele.
2020. máj. 2. 19:59
 27/31 anonim ***** válasza:
62%
Én is remélem. Én ugyanúgy eljárok mindenhova, ahova egyébként mennék. Maszkot is csak akkor fogok felvenni, ha kényszerítenek rá. Mindenkinek ezt javaslom.
2020. máj. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert nem csak magadért felelsz a viselkedéseddel és ha mindenki így gondolkodna, akkor az egészségügy leterhelődne.

Még olaszban is le volt, pedig 100x olyan jó Lombardia egészségügye.

Jajj, de brühühü, korlátozzák szegényke személyes szabadságát pár hétig :'(

Te is, én is, mindenki egy társadalom része, ezért pedig néha el kell ilyen apróságokat viselni. Én is több ponton megszívtam, de ez van.

Azt pedig, hogy ez a vírus mennyire is veszélyes, ne a gyk konteós csoportja határozza már meg. El sem tudjátok képzelni, mennyivel máshogy nézne ki a helyzet, ha minden úgy működne, mint a járvány előtt...

2020. máj. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Mennyivel? Nem lenne annyi munkanélküli és csődközelben lévő cég, ennyivel lenne másabb egy egészséges átlag ember élete. Plusz nem lenne felhatalmazási törvény, kevesebb mentális beteg lenne.


Nem véletlenül tüntetnek világszerte a korlátozások feloldásáért.

2020. máj. 3. 12:24
 30/31 anonim ***** válasza:

"Jajj, de brühühü, korlátozzák szegényke személyes szabadságát pár hétig :'("


Nyájimmunitás 60-70%-os fertőzöttségnél alakul ki. A vírus ellen nincs hatásos gyógyszer és oltás sem.


Tehát ezzel a koncepciótlan "mindenki maradjon otthon" dologgal - ami persze első ötletnek nem volt rossz - ez nem pár hét, hanem egy meghatározatlan hosszúságú idő.


Abszolút jogos igény a társadalomtól, hogy találjanak ki valami mást, mint hogy mindenki maradjon otthon, és álljon továbbra is a gazdaság. Mert ezzel a módszerrel csak időt nyerünk, közben meg egyre több embernek lesz egyre rosszabb.

2020. máj. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!