Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rokon ellen milyen jogi...

Rokon ellen milyen jogi intézkedéseket lehet kezdeményezni?

Figyelt kérdés
Van egy adott rokonom, anyámnak a testvére, annak a felesége meg az ő fattyuk. Engem személy szerint nagyon zavarnak, rátartiak, beképzelt, mindent jobban tudnak. Sajnos vasárnaponként a nagymamánknál töri őket a rossz délutánonként, valamint nagyobb ünnepekkor is tiszteletüket teszik ott. Én elkerülöm őket, nem tudok egy légtérben megmaradni velük. De nagyon zavar engem, hogy miattuk folyton nekem kell alkalmazkodni hozzájuk. Lehetne valami jogi dolgot alkalmazni ellenük? Nem is ebben a városban élnek. Ne járjanak ide vagy egyszerűen csak akkor, amikor én nem érek rá.
2015. szept. 6. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Mégis mit akarsz, nem tetszik a pfájuk, ezért bezáratnád?

Feltételezem senki se kényszerít, hogy találkozz velük.

2015. szept. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem bezáratnám, csak valami jogi lépést tennék, ami megakadályozza, hogy oda jöhessenek.
2015. szept. 6. 16:39
 3/10 anonim ***** válasza:
A tiéd a ház? Mert akkor nem kell hozzá jogsegély, azt engedsz be, akit akarsz. Ha meg nem, akkor biza a tulaj dönti el, hogy beengedi-e őket, vagy nem (aki gondolom a nagyanyád). Ha annyira zavar, akkor el kell költözni.
2015. szept. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért mégiscsak van rá jogi lehetőség.

Megveszed nagymamád házát, vagy legalább haszonélvezetet szerzel rá, és onnantól szabadon megszabhatod ki mehet oda.

2015. szept. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem mersz nekik szolni, hogy menjenek a francba es soha tobbet ne is jojjenek vissza?
2015. szept. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#3: én költözzek el? :D jó vicc. nem én vagyok egy büdös féreg, hanem ők.


#4: ez jó 5let, köszi a tippet!


#5: ha szólnék, abból nagy családi perpatvar lenne.

2015. szept. 6. 17:40
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintük meg valószínűleg te vagy egy büdös féreg. Most akkor mit csináljunk?
2015. szept. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gugu Gabor ***** válasza:

Mivel nem a tiéd a ház, az és akkor megy be akit oda a tulaj be enged (ha zavar téged akkor is)

Egyébként nem tudom hallottad vagy sem, de a stílus maga az ember...

2015. szept. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

tehát mág szólni is gyáva vagy ...


szerintem simán irigykedsz, ha ezeket megrátartiaknak tartod, akkor valószínűleg van is mire irigykednek.


Egy jó tanács: az irigy ember sose fogja sokra vinni, mert nem arra koncentrál, hogy ennek hogy sikerült, megpróbálom leutánozni, netalálntán felemelem a s...ggemet, hanem csak rossznak tartja, akinek sikerül, vagy megdolgozik érte.

2015. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Irigy lennék? :DD Ne nevettess. Egyszerűen csak nem bírom elviselni, hogy ők mindig mindent jobban tudnak a másiknál (közben meg nagyon nem így van...), ha mi elmondjuk a véleményünket, akkor hülyék vagyunk, mert nem úgy gondoljuk, ahogy ők. Ezen felül meg van még egy pár régebbi családi dolog, amire nem térnék ki itt. De majd biztos irigy vagyok rájuk, igen! :D
2015. szept. 6. 21:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!