Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ilyen ritka...

Mit tehetek ilyen ritka setben, hogyan tudom a gyermeket kettos allamplgarkent bejegyeztetni?

Figyelt kérdés

ferjemmel kulfoldon elunk, szuletett egy kozos gyermekunk.az apa az adataimmal visszaelve a tudomasom nelkul,csak a jelenlegi orszag allampolgarakent anyakonyveztette.

holott mivel az anya magyar, igy kettos allampolgarsagu kellene hogy legyen a gyermek.


2020. ápr. 19. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az is kérdés az adott ország lehetővé teszi e a kettős állampolgárságot. Mert vannak országok ahol nem lehet, a magyar allampolgarsagot neked kell igényelni. De a konzulátus nagykövetség tud a menetéről pontos információt adni
2020. ápr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Tudni kellene, melyik országról van szó, mert mások lehetnek a törvények.

Ha az adott országban csak egy állampolgárság lehetséges, akkor a már bejegyzett az érvényes, az nem kötelezö, hogy az anya után is állampolgár legyen.

De azért igencsak érdekelne, milyen kapcsolat az, ahol ilyen kérdésben nem beszélik meg, hanem az egyik fél önkényesen dönt!

2020. ápr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
ahol elunk, igen ez az orszag engedi a kettos allampolgarsagot.
2020. ápr. 19. 14:09
 4/14 A kérdező kommentje:
es barhol elunk is, es barhol kulfoldon szuletik egy magyar anyanak gyermeke, mindenkepp a gyermek az anyja utan kap allampolgARSAGOT.
2020. ápr. 19. 14:10
 5/14 anonim ***** válasza:

anyakönyvvel és a te irataiddal a nagykövetségen elintézed

kb 3 papírt kell bemutatni és 1-et kitölteni

2020. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"az anya magyar", ékezetek nélkül, a gépén NINCS beállítva a HU oldalt.

Hihető ez?

2020. ápr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
igen hiheto, az anya magyar
2020. ápr. 19. 15:45
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

"az anya magyar", ékezetek nélkül, a gépén NINCS beállítva a HU oldalt.


Hihető ez?"


Miért ne lenne? Nekem sincs beállítva a magyar, mert a billentyüzetem német, és nem ugyanott vannak a betük.

Ha átálítom, akkor tele lesz hibával, mert nem találom a betüket, illetve teljesen mást ütök, mint amit akarnék.

Az meg végképp luxus lenne direkt egy magyar billentyüzetet is tartani és átdugdosni, de még akkor is rengeteg elütés lenne.

Vakon meg csak a némettel tudok írni, ezért ha MO-on vagyok, akkor az ottani gépeket állítom át németre, akkor írok a legkevesebb hibával.

2020. ápr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%

Én nem értem, hogy lehetnek emberek ilyen nem is tudom milyenek.


Az én billentyűzetem is ékezet nélküli eredetileg. DE BEÁLLÍTTATTAM -ingyen- oldalt a gép képernyőjén baloldalt a VÁLASZTÁSOK közül a HU-t. Lehetett volna sok más, nekem CSAK ez az 1 kellett.

Reggel az az első, hogy arra rákattintok.

A HU állításssal lehet ékezet nélkül írni, pl az EN változattal nem lehet ékezetesen.

Pillanatok alatt hozzá lehet szokni, hogy melyik ékezetes betű hol van, és hol vannak az írásjelek.


HA valakinek SZÁMÍT, ugye.


Akinek nem számít az írásának a korrekt magyarsága, az mi a fészkes fenéért akar papírt a "magyar" állampolgárságról?

2020. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nem Magyarországon szültél, akkor plusz körök kellenek az állampolgársághoz, mivel azt csak az adott ország (jelen esetben Mo.) tudja kiadni.
2020. ápr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!