Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik ilyen törvény?

CsAnita23 kérdése:

Létezik ilyen törvény?

Figyelt kérdés
Párom tavaly kèrt kölcsön az akkori főnökétől pénzt. Mèg fennàll belőle 180.000ft. De azòta kirugta. Nemrèg előállt egy fehèr a/4es papìrral amiről azt mondta h ügyvéd által lett készìtve az adósságròl. És ìrja alà a pàrom hogy március 16ig visszaadja. Azt mondta a pàrom h egy sima a/4es papir volt semmi bèlyegző pecsèt ilyenek nem voltak rajta.. most ráírt ez a szép volt főnöke h lassan lejár a hat.idő ès ügyvédi felszólítást fog kapni.. szerintem ez kamu papír volt. Ennek alapján én is bemehetek akàrhova és hasra ütök hogy xy ennyivel tartozik.. ti mit gondoltok? Jelenleg a pàrom munkanélküli ès erről a volt főnöke is tud hogy nem tud neki addig törleszteni
2020. márc. 9. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Párod kölcsönt kért a főnöktől, és ezek szerint kapott is.


Az nem világos csak, hogy kitől kapta a kölcsönt? A cégtől, vagy a főnökétől, mint magánszemélytől?


Munkáltatói kölcsön, munkabérelőleg, vagy személyes/jogi személyes kölcsön


Készült-e erről a kölcsönről valami szerződés, és ha igen, szerepel-e benne olyasmi, hogy munkaviszony megszűnése esetén mikor jár le a kölcsön, és amúgy is.


Ha készült szerződés, és határozott kölcsönlejárat illetve törlesztési feltétel van benne rögzítve, akkor az a mérvadó, nem kell semmit aláírni, főleg ha az akaratotok ellenére van.


Ha fizetési előleget kért, vagy valami ilyesmit, akkor elképzelhető, hogy munkaviszony megszűnése esetén el kell számolni így is.

2020. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
"és amúgy is." Bocs, fáradt vagyok, szóval hogy milyen részletfizetési feltételek vannak még, mikor lesz semmis a szerződés.
2020. márc. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Amikor adott neki egy kis kockás füzetbe irta fel h mennyit adott ès h kinek. Mint magánszemèlytől kapta a kölcsönt. Semmi mást nem irt le. Ez tavaly januàrban lehetett. Júliusban mondott fel neki. Az a/4es papìrt pedig amin rajta volt a hat.idő a màrc 16 azt kb októberben iratta vele alá.
2020. márc. 9. 17:01
 4/12 anonim ***** válasza:
Francokat aláírni egy sajtpapírt. Ha jól értem a főnök saját maga adott kölcsön és nem írtak róla papírt, ezt akarja most bepótolni. Hát nem. Megadom, persze, majd ha tudom, de papírt nem írok alá.
2020. márc. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Az a/4es papìrt pedig amin rajta volt a hat.idő a màrc 16 azt kb októberben iratta vele alá."


Vagy is, aláírta. Akkor jogos, hogy követeli. Októberben nem kellett volna aláírni. Októberben aláírta, tudomásul vette, hogy március 16 a határidő.

2020. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Persze visszaadja mondta neki de màrcius 16ig nem tudja visszaadni... és most fenyegetőzik az ügyvédi felszólítással
2020. márc. 9. 17:17
 7/12 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ha kölcsön kérek akkor visszaadom.

Ha meg van határidő - tök mindegy mikor írtam alá - tartanom kell merem hozzá.

2020. márc. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdésem az hogy ebből lehet e pereskedés?
2020. márc. 9. 17:18
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet. De inkább lessz belőle egy fizetési meghagyás.

Ha azt a párod megfellebbezi, akkor lesz belőle per.

2020. márc. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A fizetési meghagyás az mi?
2020. márc. 9. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!