Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha betörnek hozzám?

Mit tehetek, ha betörnek hozzám?

Figyelt kérdés

Láttam már ezt a kérdést ezen az oldalon de az nagyon régi volt , ezért megkérdezem én is.

Ha bejön valaki a kertembe akkor én milyen mértékben sebesíthetem meg?

Illetve , ha a kutyám sebesíti meg , akkor milyen következményei lennének?

(Kicsit rossz helyre költöztünk)



#bíróság #jog törvény
2020. márc. 7. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Javaslom hogy ne a jogi csűr-csavaráson gondolkodj hanem ösztönösen cselekedj, mindig a legkisebb konfliktust támasztva, de a célodtól nem eltérve.


Felszólítod hogy azonnal hagyja el a területet.

Ettől a pillanattól, ha nem hajlandó, minden, ARÁNYOS cselekményed jogos védelmi helyzet. Tehát ez alatt ne csak a jogos önvédelmet értsd, hanem a magán-területét is!


Ha támad, a megölésén kívül bármi megengedett, de csak addig amíg támadásra képtelen helyzetbe nem kerül! Tehát nem rugdalunk halálra egy földön fekvő embert!


Ha viszont például késsel támad, azonnal befésülheted a haját egy fejszével! Az életedet veszélyezteti, megölheted.

2020. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok:


A kutyához:


Tegyél ki egy táblát hogy harapós kutya.


Innentől belépés csak saját felelősségre. Te "szóltál"!

2020. márc. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pont ilyen válaszra vártam! Köszönöm szépen!
2020. márc. 7. 20:01
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ha viszont például késsel támad, azonnal befésülheted a haját egy fejszével! Az életedet veszélyezteti, megölheted."


Azért ha nappal megölöd a késest, akkor abóbl lehet baj. Célszerűbb megmaradni az ártalmatlanításnál, hogy ezért ne haljon bele.


Ellenben ha mindez este történik, akkor sokkal nagyobb a hatásköröd!


Kutyánál elég ha kiírod, hogy van, és hát ugye tilos megkötni a kutyát, mert az állatkínzás...

2020. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Kicsit rossz helyre költöztünk"


Sajnos a házad bevédése nem fog biztonságban tartani akkor, ha valamiért neked vagy a családtagjaidnak el kell hagyni a házat. Pláne ha ezt kifigyelik, és míg távol vagy kinyírják a kutyát méreggel. Vagy netán ha valami balhé van, este elkapják valakidet oakint a szomszídok', például bosszúból, vagy csak pusztán szórakozásból.


Hosszú távon mindenképpen rossz döntés volt "rossz környékre" költözni. Még akkor is ha olcsón vettétek a házat! A helyzet idővel csak romlani fog!

2020. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

De mi lenne ha nindzsák támadnának meg a kertemben sötétedés után ? Használhatnám az erőt meg a fénykardomat ellenük ?


Lehet elméleteket gyártani, de a legvalószínűbb az lenne hogy lebökik a kutyádat aztán téged is és szépen vérezve várod a mentőt.

2020. márc. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elköltözöl.
2020. márc. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nagyszerű a #3 észrevétel. Pont ezért törnek be hozzád eredményesen. (egyébként a probléma kissé bonyolultabb - de ezt az első válaszolótól ne kérdezd, nem kaphatsz megfelelő választ - nem tudja)
2020. márc. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Riasztó és kamerák, távfigyeléssel
2020. márc. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#1-2, #8-nak:


Ha nem csak logikával közelíti meg a válaszom hanem megfogadja azt is amivel a mondandómat kezdtem :" ne a jogi csűr-csavaráson gondolkodj hanem ösztönösen cselekedj", tehát érti is az ok-okozati összefüggéseket, akkor eredményesen fog tudni védekezni-támadni!


Ugyanis ha a behatoló a felszólításra sem távozik, joga van támadni!


#4-nek:


Tehát ha megkéri hogy távozzon, erre az kést ránt, akkor kezdjen el vele beszélgetni? Te tényleg h'lye vagy?


Az első, keze ügyébe akadó eszközzel támadjon.

Ha ez fejsze, akkor fejsze. Így járt a barom!

Semmiféle felelősségre vonás nem fog következni. Bármely bíróság kimondja a jogos önvédelmet.

2020. márc. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!