Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha betörnek hozzánk?

Mit tehetek, ha betörnek hozzánk?

Figyelt kérdés

Az én szobám az emeleten van. Emeletre fel szoktak jönni a betörők?

Ha meglátom őket mondjuk a szobámban, akkor mit tesznek velem? Leütnek, vagy mi? Illetve ha az emeleten vannak, de nem a szobámban, akkor én mit tegyek? Ha hívom a rendőrséget szerintem nem megyek sokra. Sok idő, amíg ide kiérnek, elég rossz a közbiztonság. Tehát mit tehetnék ha betörnének hozzánk?


16/L (tehát ezen információ ismeretében válaszoljatok. szóval nem tudom leütni őket..:D)


2012. febr. 16. 19:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azon érdemesebb gondolkozni, hogy mit tehetek, hogy ne törjenek be hozzánk. - Jobb zárak, rácsok az ablakra, ha földszinti lakás, ha kertesház akkor esetleg kutya.


Viszont szerintem a betörők általában megpróbálják csendben elvégezni a dolgukat, amikor a tulajdonosok nincsenek otthon.


De persze nyilván betörhet hozzátok egy pszichopata gyilkos is, aki lemészárol mindenkit, csak ilyen dolgokon nem érdemes agyalni.


Ha félsz, akkor jobb zárakat kell felszerelni. :)

2012. febr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Errefelé profi betörőbanda járkál. Egyik ismerősömékhez úgy törtek be, hogy valami nagyon jó ajtójuk volt, több záras, stb (nem értek hozzá, de a rendőrök szerint is csoda volt, hogy betörtek).

Szerintem ha be akarnak törni, akkor úgyis be fognak...

2012. febr. 16. 19:57
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Gondolkozz az ő fejükkel. Csak oda törnek be, ahol "profitja" is lesz. Ha arra koncentrálsz, hogy ne tudják eldönteni, h mennyi érték van a házban, akkor nem fognak betörni. Persze, nem azt mondom, h kivülről úgy nézzen ki a ház, mint egy putri, de ha nagyon puccos, az sok mindent elárul.

Nem kell senkinek tudni, h mikor mit veszel és ne hagyd, hogy belássanak. Én pl. mindig becsukom az összes előszobai ajtót, ha pizzafutár jön.

Unokatesóm (lány) ágyánál mindig van egy baseball-ütő is, szerintem kicsit túlzás, de ez is egy megoldás :)

2012. febr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem giccses. Normális, átlagos családi ház.

Én arra gondoltam, hogy gumibotot berakom magam mellé az ágyba :P

2012. febr. 16. 20:06
 5/20 anonim ***** válasza:

A több zár nem megoldás, ha nem zárod be, vagy a lábtörlő alatt van a pótkulcs. :P


De amúgy, ha nagyon akarnak, be tudnak törni tényleg, de meg kell nehezíteni a dolgukat, hogy ne akarjanak/ne érje meg betörni.

2012. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:

Legyen nálad spray, esetleg balta vagy serpenyő és ha tudod hányan vannak akkor úgy könnyebb.

Ha sokan akkor mondjuk nemigen érsz ezekkel sokat..

Mozgáerzékelős lámpa se rossz..

meg a magas kerítés és kutya persze

2012. febr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kutya van. Csak hát én ugye az emeleten alszok, ide nem hallatszik fel minden.

Anya meg annyira mélyen alszik, hogy akár bomba is robbanhat :)


Amúgy a háziállatokat nem szokták bántani? Mondjuk az ugató kutyát. Vagy a házban lévő cicát, tengerimalacot...

2012. febr. 16. 20:09
 8/20 anonim ***** válasza:
ha profi betörök akkor kifigyelik hogy mikor nem vagy otthon, ha meg akkor mennek amikor otthon vagy jobb ha csendben értesited a rendőrséget és elbujsz, mert nem olyanok hogy elfutnak. ismerösömékhez amatör nőci tört be (utca végén várta a párja akocsiban) a háziak felébredtek rá, ő meg annyira bepánikolt hogy a teraszon át akart menekülni- a csukott ablakon keresztül. a kiérkező rendörök őt is elkapták meg a társát is. "profik"tól viszont nem lehet ilyen reakciót várni.
2012. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Naponta kb 30 helyre törnek be. És még nem kapták el őket! Kb 7-en vannak.


Amúgy mindig itthon van valaki.

2012. febr. 16. 20:15
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha annyira profik nem mennek oda ahol otthon vannak egy jó betörő csapat előbb mindig felderít, megfigyel.

Javaslom a mozgásérzékelő lámpákat.

Áruházakban van olcsón, csak a földbe kell leszúrni és a nappal összegyűjtött fényből van energiája.

Kollégám vett a tesco-ba és neki bevált, azt mondja jó.

Vagy hagyj égve egy kis lámpát az ablaknál minden éjjel máshol, valami kicsi égővel, ami nem fogyaszt sokat.

2012. febr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!