Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha betörnek hozzánk?

Mit tehetek, ha betörnek hozzánk?

Figyelt kérdés

Az én szobám az emeleten van. Emeletre fel szoktak jönni a betörők?

Ha meglátom őket mondjuk a szobámban, akkor mit tesznek velem? Leütnek, vagy mi? Illetve ha az emeleten vannak, de nem a szobámban, akkor én mit tegyek? Ha hívom a rendőrséget szerintem nem megyek sokra. Sok idő, amíg ide kiérnek, elég rossz a közbiztonság. Tehát mit tehetnék ha betörnének hozzánk?


16/L (tehát ezen információ ismeretében válaszoljatok. szóval nem tudom leütni őket..:D)


2012. febr. 16. 19:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tengerimalaccal fognak foglalkozni, az biztos :)
2012. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
39%
Tengerimalacot meg cicát nem bántanak, csak kinyitják a házban az összes csapot, mint a vizinaplopók.
2012. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

ahol profizmus-szag van ott a betörők nem vadidegenek.Lelakott egyszerű öregek által lakott házba nem nagy cucc betőrni.ahova kihívás betőrni ott nem feltétlenül a betörők a szuperek.ezekben az esetekban valahol ha csak ötletadóként is de rendre ott van egy ex.pl egy volt fiúd dühös rád kitol veled így hogy leadja az infot hova jársz suliba mikor nem vagy otthon,szüleid hol dolgoznak mikor nincsenek otthon stb.ha anno felvitted magadhoz pofavizitre akkor még helyismerete is van:melyik szobát érdemes kirámolni,és melyikre nem érdemes időt fecsérelni...itt nem feltétlenül a profizmus nagy hanem az aljasság


márciusban jön az új btk.elképzelhető hogy már ölni is lehet ott mérlegelés nélkül..azaz vélelmezhetővé tehetik hogy a betörők ölni is mennek.figyeld a napi politikát az új büntetőtörvénnyel kapcsolatban

2012. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit vicces vagy:D Szerintem a gumibotodat az ágyba félreértenék a barátaid:D A tengerimalaccal hacsak nem kiképzett házörző tengerimalac nem fognak törődni. A kutyát azt javaslom a kertbe elengedve természetesen. Mozgásérzékelő lámpa is remek ötlet. Gázspray is jó bár az csak 1-max 2 ember ellen. 7 fős bandával nem fogsz tudni egyedül elbánni, ugyhogy tényleg a megelőzésre kell figyelni.

Pl a kutya jó, ha nem fogad el idegentől kaját mert bedobják a kerítésen neki a mérgezett cuccot és már annyi neki :S

Esetleg lehet az ajtókra rakni ilyen kis csengettyűt az még díszes is. Ha bejön valaki azt meghalljátok. Ezek jeleznek is hogy j9n a betörő és egyben el is riasztják őket. Gondolj bele, hogy nem akarsz egy olyan házba betörni ahol mozgásérzékelő lámpa, kutya és csengettyű van.

2012. febr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nálam egyszer történt meg hogy hajnali 2 körül valaki óvatosan lenyomta a kilincset. Én épp ébren voltam csak a szöszölésre figyeltem fel. Biztos nem a nyugdíjas szomszédaim szórakoztak unalmukban. Ha meg baj van és jóindulattal jön az nem settenkedik, nem hangtalanul próbálkozik a kilinccsel.

Na abban a pillanatban kiugrottam az ágyból, feloltottam a villanyt és nyomdafestéket nem tűrő, ordenáré stílusban el kezdtem ordibálni, hogy mit csinálok vele ha nem takarodik. Na ez hatott csak a rohanását hallottam kintről. Egy betörő se szereti a zajt és a fényt. Nem a lebukásért mennek oda. Ha gáz van akkor nyúlcipő. Többet se próbálkoztak. Direkt fent maradtam éjjel mert szabin voltam. De egy második biztonsági ajtót feltettem. Egy bent másik meg a kint vagyis a kettő közt a küszöb van. Mind a kettő másfelé nyílik, így amikor be akarok menni csak forgok, mint egy grillcsirke:)

Egyébként egy hangos, brutál, határozott fellépés sokat segít.

A kutyát meg vidd be szerintem. Ha meg is van tanítva, hogy ne fogadjon el kaját idegenektől még lefújhatják, attól függ milyen a kerítés. Ha lakáson belül van az már neccesebb. Oda még be kell jutni és ott már a kutya van előnyben. Ahogy beér egy testrész az már az övé. Az erőteljes ugatás meg önmagában véve is figyelem felkeltő. Ekkora figyelem felkeltésre egy betörő sem vágyik.

2012. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Hát simán felmehetnek emeletre, minél elvetemültebbek, annál biztosabb, hogy megteszik, és hogy erőszakosak lesznek.

Egy jó tanács: mindig zárd kulcsa a szobád ajtaját. Ez nem biztos, hogy feltartja őket, de ha inkább óvatosabbak, akkor elképzelhető.

Az új BTK szerint azt csinálsz velük, amit akarsz, ha a te házadban vannak, akkor automatikusan önvédelmi helyzetbe kerülsz. Akár a baltával is agyoncsaphatod őket.

2012. febr. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel te csak egy egyszerű ember vagy, te rád nem fog vigyázni az állam. A rendőröket inkább a gyorshatjókra küldik, had bírságoljanak.


Mivel ilyen kis esetlen vagy, sajnos ilyen fegyverkezést fölöslegesnek látok. Esetleg egy paprykaspray, de ez a maximum.


Ha be akarnak törni, akkor a kutyát valószínűleg megmérgezik előtte. Szomorú.


Amit én leghatásosabbnak gondolok, az egy mozgásérzékelős reflektor. A gonosznak a szövetségese a sötétség. Na már most, felraksz egy mozgásérzékelőt jó szögbe (hogy az utcán elsétáló cicát azért ne lássa). Mikor a mozgásérzékelő lát valamit, akkor felkapcsolja a reflekotrokat. Hidd el, egy mocskos se akar reflektorfényben táncikálni. Jónak látok még egyébb érzékelőket is, ami teszem azt érzékeli, ha kinyitják az ajtót, és felébreszt téged.

Ugyancsak hasznosnak gondolok egy egy szobádból bekapcsolható szirénát. Ha gond van, lenyomod a gombot, és üvölt a ház.


Nem elég, hogy ki vannak világítva a bűnözők, de még az egész utca is felébred a zajra. Nulla diszkréció. És persze az egész előtt értesíteni kell a zsarukat, akik vagy kijönnek, vagy nem, sose lehet tudni. Ha azt mondod be a telefonba, hogy az egyiket főbe lőtted véletlen apád vadászpuskájával, valszeg kijönnek, amúgy nem fognak sietni (nem én találom ki, más mesélte ezt a sztorit).


A kutya ettől még hasznos lehet, de a fentebb említett mozgásérzékelős-reflektoros rendszer akkor így nem kivitelezhető.


Ami még jól tud jönni, azok a figyelmeztető táblák. Kamerával védve, vigyázz, a kutya harap. Nem kell, hogy igaz legyen, de ha ezek a jelzések kinnt vannak, az már eléggé gondolkodásra készteti a bűnözőt.


Az sem árt, ha vannak ismerőseid, akikre számíthatsz, és felhívhatsz.


És ami legfontosabb, az a B terv. Mit kezdesz magaddal. El e tudsz bújni valami padláson, esetleg valahonnan ki tudsz e jutni a kertbe, és tovább.



Azt hiszem mindent összefolaltam. Ilyenkor hiányzik a texasi modor, ahol minden embernek egy shoutgun ott pihen a közelbe, és előbb lőnek, aztán kérdeznek.



Ez az életveszélyes helyzet a legszörnyűbb az országban, nem a gazdasági válság.


Megkérdezhetem, mennyire cigányfertőzött rész az, ahol laksz?

2012. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Utolsó, jó kis összefoglaló.Engem is érdekel, sok arra a bodzaszedő kissebbségi?
2012. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Hát ha meghallod akkor szolsz a szüleídnek és össze gyűjtesz

minden fegyvert (pl:kés légpuska...) és eltorlaszolod az ajtót asztal bármi amít megtudsz tolni aztán az jó lenne hogy legyen mobil mert van olyan hogy ha betörnek ki kapcsolják az áramot némelyik betörő és hát azért kell a mobil de ha nem hallod meg akkor az ágyban maradsz és teteted magad hogy alszol jobb mint ha fejbe basznának vagy hangtompítóval meglőnének és nézd meg ezt a videót is mert ez is hasznos: http://www.youtube.com/watch?v=YR9dY1WAkCw én csak ajánlani tudom ezt a videót

2013. jan. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Boblevi válasza:
nemtom olvasni fogod e még de amit én ajánlok az a keserű hdm 15 ös tárral egyszerű kezelni nem rúg legális erre találták ki na és ha gazsit melbevágod egy 2 patronnal hiddd el nem okoskodig hanem (ha még tud ) akkor spuri
2017. jan. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!