Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha betörnek a házunkba és én...

Ha betörnek a házunkba és én mondjuk megverem a betörőket, aztán kihívom a rendőröket azért engem is mebüntetenek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 02:11
 1/10 Andizsuzsi ***** válasza:
57%
Ha ő "csak" betört, de téged nem bántott, akkor igen.
2012. jan. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Egy bűncselekmény-egy büntetés.Ha már elverted őket az elég,csak a címüket írd fel.Ha vissza jönnének,vagy valaki mást küldenének rád,akkor tudd kit kell keresni.
2012. jan. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Változott a törvény, megvédheted a tulajdonodat.
2012. jan. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
A Tákolmány szerint nem, akár agyon is csaphatod a bűnöző urakat.
2012. jan. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Így van, elverheted. Nincs bünti érte.
2012. jan. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
A jogos védelem és az önbíráskodás kérdését változatlanul a Btk. szabályozza. Valószínűleg az új Tákolmány szellemében fogant esetleges módosítása sem fogja lehetővé tenni a megverésüket, ha nem támadás elhárítása a célja.
2012. jan. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%
Ha Alkotmánynak írom a fülkeforradalom csodás szellemi gyermekét, akkor is 0% százalékot kapok egy olyan válaszra, ami amúgy mindenben pontosan megválaszol egy naponta százszor feltett kérdést?
2012. jan. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Ne húzd fel magad rajta én is rengetegszer járok így. Ezek nyomják össze-vissza anélkül, hogy tudnák a jó választ.

2012. jan. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sok sötét nem fogja fel, hogy hiába nem módosították a Btk.-t, attól még a Tákolmány magasabb rendű jogszabály, így "felülírja"!
2012. jan. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sokan nem fogják fel, hogy ez nem Amerika. Itt az Alkotmány nem kerül közvetlenül alkalmazásra. A Országgyűlés feladata, hogy az Alkotmánnyal összhangban levő törvényeket alkosson, és az Alkotmánybíróság joga ezt elbírálni.

Az Alkotmány számos általános alapelvet fektet le, de ezekből nem lehet minden konkrét esetre levezetni, hogy mi a jogszerű. Ezért szükségesek a részletes, "alacsonyabb szintű" törvények.

2012. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!