Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan védjem meg az otthonom?...

Hogyan védjem meg az otthonom? A rendőröket nem vonnám be. (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Elég furcsa dolgok történnek mostanában nálam. Először azt hittem, hogy valaki lopni jár be hozzám, de soha nem hiányzott semmi a műhelyemből, csak átrendezi valaki a szerszámokat, kinyitogatja az ajtókat, felkapcsolja a villanyt, stb. És ma a munkahelyemen, ahova biciklivel járok, leeresztette a gumikat, amíg bent voltam. Kezdek aggódni egy kicsit, viszont hiába szólnék a rendőrségnek, nem tudnának sokat tenni.

Az okát sem tudom. Nem szerettem el senki feleségét/barátnőjét, nem húztam keresztül senki üzleti számításait (nem is üzletelek), tudtommal nincsenek alvilági cimboráim/kapcsolataim. Most biztonsági kamera beszerzésén gondolkodom, és ha kiderül, ki volt, úgy megszo....om, hogy egy életre elmegy ettől a kedve.

Ti mit tennétek ilyenkor?


2012. jan. 9. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kamera, egyértelmű.
2012. jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Kamera és lakat inkább,de én kíváncsi lennék ,hogy ki az
2012. jan. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Lehet ilyen esetben azt kérni a rendőrségtől, hogy kihelyezzenek egy kamerát néhány napra?
2012. jan. 10. 00:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Segítek!

A vaterán írd be, hogy kémkamera.

(olyat válasszál, ami mozgásra fotóz/videóz)

Már csak el kell rejtened a műhelyben...

2012. jan. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy lehet kamerát kérni a rendőrségtől. Mivel még vagyoni sérelem sincs, szerintem nincs lehetőségük és indokuk, sőt joguk sem megfigyelést végezni.

Ez az üldözés, zaklatás viszont eléggé félelmetes, mindenféleképpen jelentsd a rendőrségen. Erre azért van szükség, hogyha tovább fajul a helyzet, legyen valami bizonyíték az előzményekre. Nagyon sokat segíthet, ha mindent elmondasz, még ha jelenleg nem is tudnak tenni semmit.

Ezen felül pedig ha ez rendszeresen előfordul, én a helyedben elbújnék néhány baráttal és kutyával a műhelyben. Ne félj, ha így rajtakapjátok, nem sok villanyt fog kapcsolgatni a közeljövőben :)

2012. jan. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Most már bezárom, úgyhogy nem tud bemenni, de egyszer nyitva hagyom, aztán besétálhat a csapdába, vagy kamera, vagy mi bújunk el ott. Mert szinte sohasem szoktam bezárni, ha otthon vagyunk, mert ahol lakom, évente egy gyorshajtás a legsúlyosabb bűncselekmény kb. Ezentúl másképp lesz, mindig bezárom.
2012. jan. 10. 01:21
 7/12 anonim ***** válasza:
De ha most bezárod, nem fog többet menni,mert azt hiszi mindig zárva lesz.
2012. jan. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy nagyobb testű kutyát, lehetőleg olyat ami ugat ha bejön valaki, meg elrettentő erőnek sem rossz.

Sztem valami kisebb kamerát is be lehet használtan szerezni olcsóbban, gépre rákötöd és akkor bizonyíték is van ellene.


De elég durva helyzet.

2012. jan. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megoldódott. Egy részeg fazon kvártélyozta be magát, akit kizárt az asszony (akivel válófélben vannak), ezért keresett menedéket éjszakára. Múlt éjjel máshová próbált bemenni, ahol felébredtek a zajra és rendőrt hívtak. A biciklit meg valami tréfáskedvű hülyegyerek ereszthette le ezek szerint. Ma nyugodtam alhatok végre.
2012. jan. 10. 14:09
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is a kamerát javaslom.
2012. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!