A bíróságon, előkészítő űlésen ami beadványt beadok, el fogják olvasni részletesen?
Első tárgyalás lesz, előkészítő űlés és irtam egy 14
oldalas beadványt, észrevételként, hogy mely kifogásaim vannak a váddal kapcsolatban. Ezt én előkészítő űlésen odaadnám a bíróságnak, mert a tájékoztató idézésben le van irva, hogy az észrevételeim, beadványaim legkésőbb az előkészítő űlésen tehetem meg. Megírtsm készen van és ott odaadom.
Ha odaadom és eljövök a bíróságról, gondolom nem dobják ki. Valahogy bizonyítanom kéne, hogy leadtam.
A kérdésem, hogy el fogják olvasni vajon végig, ha meglátják, hogy 14 oldal?
Az, hogy tollal írom az nem gond ugye?
Ilyen nagy terjedelmű levelet nincs kedvem gépen irni, mert soszor elrontom, babrás, bonyolult.
Utolsó!
Most te értesz jobban a joghoz vagy az előtted lévő válaszoló. Te nagyon okosnak hiszed magad. Már válaszoltál a multkor is kérdéseimre, hogy ez nem úgy lesz, és azóta intéztem és úgy lett.
Én az előző 77% válaszolónak hiszek inkább mint neked.
Unalmas vagy már.
Ha így haladsz, hogy nem építitek a védelmet a védőddel, hanem gyakorin szenvedsz, elbukod.. :).
Szerintem még mindig elkéne hozzá menned személyesen.
Az előkészítő ülés nem tárgyalás, mert nincs ott bizonyítás.
(Be. “A bíróság eljárásának formái
425. § (1) A bíróság tárgyalást tart, ha a vádlott büntetőjogi felelősségének megállapítására bizonyítást vesznek fel.”)
Az előkészítő ülésen ha a váddal egyezően a bűnösségedet nem ismered el, akkor az alábbiakra van lehetőséged.
Be.
Eljárás a bűnösség be nem ismerése esetén
506. § (1) Ha a vádlott a bűnösségét az előkészítő ülésen nem ismerte be, az eljárás folyamán a későbbiekben a bűnösségét bármikor beismerheti.
(2) Ha a bíróság a vádlott bűnösséget beismerő nyilatkozatának elfogadását megtagadja, vagy a vádlott megtagadja a válaszadást a bűnösség beismerésének kérdésében, azt úgy kell tekinteni, hogy a vádlott a bűnösségét nem ismerte be. Ugyanígy kell eljárni, ha a vádlott a bűnösségét beismerte, de a beismeréssel érintett körben a tárgyaláshoz való jogáról nem mondott le.
(3) Ha a vádlott a bűnösségét nem ismerte be, megjelölheti a vádiratban szereplő azon tényeket, amelyek valóságát elfogadja.
(4) A vádlott és a védő előadhatja a védekezés alapjául szolgáló tényeket és ezek bizonyítékait, valamint bizonyítás lefolytatására és egyéb eljárási cselekményekre vonatkozó indítványt, továbbá a bizonyíték kirekesztésére vonatkozó indítványt terjeszthet elő.
(5) * A vádlottnak és a védőnek a (4) bekezdésben meghatározott indítványában egyedileg meg kell jelölnie az indítvány előterjesztésének okát és célját. Ennek megfelelően a bizonyíték kirekesztésére vonatkozó indítványnak tartalmaznia kell, hogy a más által előterjesztett bizonyíték milyen okból nem fogadható el, míg a bizonyítás felvételére vonatkozó indítványban meg kell jelölnie, hogy az indítványozott bizonyítás mely tény igazolására irányul.
(6) A vádlott, illetve a védő indítványára az ügyész észrevételt tehet és az (5) bekezdésben meghatározottak szerint indítványt terjeszthet elő, valamint tizenöt napon belül megjelöli a vádlott és a védő által előadott azon tényeket, amelyek valódiságát elfogadja.
507. § (1) A bíróság a bizonyítékot hivatalból vagy indítványra kirekeszti, ha az ügyiratokból egyértelműen megállapítható, hogy a bizonyíték felhasználása e törvénybe ütközik.
(2) Ha a bizonyíték kirekesztésének kérdésében az ügy bonyolultsága miatt vagy az ügyiratok tartalma alapján nem lehetséges határozni, a bíróság a határozathozatal előtt a kirekeszteni indítványozott bizonyítékot megvizsgálhatja.
(3) A kirekesztett bizonyítékot, illetve az azt tartalmazó iratot az ügyiratok közt zártan kell kezelni.
508. § A bíróság a vádlott nyilatkozata alapján és az ügyész észrevételének meghallgatása után
a) az 510. § (5) bekezdésének figyelmen kívül hagyásával a tárgyalást nyomban kitűzheti, és ha megtartásának nincs akadálya, azt nyomban megtarthatja,
b) megállapíthatja a bizonyítás keretét és terjedelmét, valamint a bizonyítás felvételének sorrendjét,
c) mellőzheti a bizonyítást
ca) az ügyész, a vádlott és a védő által valósnak elfogadott tények tekintetében,
cb) az olyan bűncselekmény miatt, amelynek a vád tárgyává tett jelentősebb tárgyi súlyú bűncselekmény mellett a felelősségre vonás szempontjából nincs jelentősége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!