Büntető bírósági ügyben van valami szabály/törvény arra, hogy ha az előkészítő űlésen vádlott nem ismer be semmit és nem mond le a tárgyalási jogáról, mennyi idő mulva kell az első tárgyalást megtartani?
Figyelt kérdés
Mert, ha nem egyértelmű az ügy, ugyan a bíró tárgyalásra utalja az ügyet, amit aznap meg is lehet tartani, amikor az előkészítő űlés van. Előkészítőre viszont nem idéznek tanúkat, ugyanakkor mégsem lehet aznap megtartani az első tárgyalást, mert a tanúkat be kell idézni, ez egy hétbe is brletelik.2020. febr. 4. 12:17
1/5 anonim válasza:
A büntetö eljárásoknál megszabott idötartamnak kell lennie az egyes fokozatok közt, viszont lényegtelen, hogy pl a gyanusított beismert valamit vagy sem.
2/5 anonim válasza:
A büntetőeljárási törvény erre határidőt nem határoz meg.
Gyakorlatban fél évre rá szokott lenni fővárosban, 3 hónapra rá vidéken elsőfokú tárgyalás.
Azt viszont meghatározza törvény, hogy a megkezdett tárgyalást 8 napra lehet félbeszakítani, fél évre elnapolni. Hosszabb szünet esetén, vagy ha bíró személye változik, akkor meg kell ismételni.
3/5 A kérdező kommentje:
Tehát, ha lesz tárgyás, ott lesznek már a tanúk, de nem fér bele egy napba. Úgy 8 napon belűl folytatják a tárgyást?
2020. febr. 4. 19:59
4/5 A kérdező kommentje:
A vád rablás. Bizonyítás lefolytatása, szembesítések várhatók, többnapos egésznapos tárgyalások.
Én azt szeretném, ha idén nem lenne befejezve.
2020. febr. 4. 20:01
5/5 anonim válasza:
Többnapos tárgyalást is lehet tartani az ügyben. Tehát akár egymás utáni több nap is lehet ugyanabban az ügyben tárgyalás. Egyébként nyilván függ a tárgyalás kitűzése a bíró időbeosztásától is, hogy van kitűzve, mennyi ideje van, mennyire leterhelt. De azért 3 hónapon belüli időre ki szoktak simán tűzni. Egy ilyen volumenű ügyben nyilván nem szokták azonnal letárgyalni az ügyet. Ez általában nagyon egyszerű megítélésű ügyeknél működik, ahol nem kell nagy bizonyítást lefolytatni, esetleg elegek a bűnösség megállapításához az okirati bizonyítékok és nem szükséges tanúkat kihallgatni. De ahol tanúk vannak, ott nyilván nem lehet előre megjósolni, hogy beismer-e a vádlott, vagy sem, tehát szükség van-e a tanúkra vagy sem. Ezért nem idéznek tanúkat előkészítő ülésre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!