Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Főnököm kukkol a kamerán...

Főnököm kukkol a kamerán miközben dolgozom. Ez törvényszerű?

Figyelt kérdés
Munka közben fel szokott hívni a főnököm, hogy pl" Miért áll a gép? Kapu miért nincs becsukva? Sűrűn járok ki a wc-re" stb mondatokkal. Borzasztóan zavaró, hogy otthon fekszik és engem bámul. Ez szabályos? Tudok tenni valamit ellene?
2020. jan. 10. 23:23
1 2
 1/11 anonim válasza:
90%
Szerintem BETEG a főnökod... nincs élete szegénykének.
2020. jan. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is volt ilyen, mentségemre szóljon utáltam a munkám és le is kakkhiltam , erre megfigyelt kamerán, aztán feljelentettem, és elvesztettem a pert mert aláírtam olyat, hogy hozzájárulok ahhoz, hogy kép és hangfelvétel készűl rólam a munkahelyemen. Szívás. De nem is értem ezt, hogy képzel valaki ilyet? Élettelen medúza.
2020. jan. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, ha tájékoztatott róla, hogy kamera van a helyiségben, például egy kamerával megfigyelt terület táblával, vagy szóban.
2020. jan. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Volt ilyen tájékoztatás? Én biztos nem dolgoznék ilyen helyen!
2020. jan. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem benzinkúton melózol? :D
2020. jan. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok munkahelyen van kamera..

No de otthonról, kanapén fekve néz téged? Elég perverz... Biztos ráránt néha...

2020. jan. 11. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom hogy senki magánélet nem szabad megfigyelni még munkahelyen sem.
2020. jan. 11. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Öltözőben, wc-ben, hasonló helyeken nem szabad kamerát használni, de a munkavégzés helyén minden további nélkül, ha erről értesítették a dolgozót.
2020. jan. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem jogos, munkavégzés közbe sem szabad figyelni a munka intenzitását, benn van az MT-ben. Csakis vagyon-és személyvédelmi okok miatt lehet felhasználni a kamerafelvételeket.
2020. jan. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem benzinkút. :D

És igen, otthon a kanapén ülve. Sőt, mondok jobbat is. Előző év utolsó munkanap délutános műszakban is hívogatott és nézte a kamerát miközben ő családi összejövetelen volt.

2020. jan. 11. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!