Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elhozom több terméket a...

Ha elhozom több terméket a boltból jóval az ára alatt, mert a pénztáros elütötte a darabszámot, azt később követelheti rajtam a bolt?

Figyelt kérdés
Van jogi alapja, ha utólag akarják kifizettetni? Nyilvánvalóan tudom, hogy többet hoztam el, mint amennyit kifizettem.

2020. jan. 9. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Ők írták ki, hogy pénztártól való távozás után reklamáció nincs :))
2020. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok dolog nem ismert az esetedben, így nehéz biztosat mondani róla. Ha ott a pénztárnál nem veszed egyértelműen észre és nem tettél semmit azért hogy megtéveszd a pénztárost akkor neked nem kell tudnod a hibáról és nem is a te felelősséged.

Konkrétan: ha nem takartad el a terméket, hogy kevesebbnek látsszon, ha nem hazudtál kevesebbet annál amennyit odatettél vagy bármi módon nem tettél azért hogy kevesebbet blokkoljanak be, akkor nem te hibáztál. Ha otthon megnézed a számlát, vagy akár a kocsinál amikor bepakolsz és látod hogy kevesebbet blokkolt be - akkor ennyi.

Velem megtörtént hogy amikor még a pénztárnál ellenőriztem a blokkot (legtöbbször ellenőrzöm) és valami egyértelműen rossz volt, akkor szóltam, kifizettem ami lemaradt. De otthonról már nem mennék vissza. Egyszer elkövettem azt a hibát hogy a parkolóból visszamentem hogy az ügyfélszolgálaton kifizessem azt a 340Ft-t amit nem blokkoltak be, a biztonsági őr úgy bánt velem mint egy tolvajjal. Holott senki nem vette észre amikor kimentem vele, én sem, csak nem akartam elvinni fizetés nélkül. Többet nem csinálok ilyet, nem megyek vissza ha nem rögtön a kasszánál veszem észre a hibát.

Természetesen ha a boltban még kiderül hogy kevesebbet blokkoltak be neked mint amit ki akarsz vinni, még ha nem is a te hibád, akkor jogosan várják el hogy kifizesd. Pont azért van a biztonsági őr a bejáratnál, hogy csak azt vihesd el amiért fizettél.

De utólag, a bolton kívül mivel bizonyítják hogy több darabot vittél el?

A lopás az más eset. Ha van róla biztonsági felvétel hogy eltettél valamit vagy hasonlóról, akkor feljelentést kell tenniük. Sok helyen ki van téve olyan felirat, hogy akit lopáson kapnak az hiába fizeti ki, akkor is feljelentik a rendőrségen.

2020. jan. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
Igen. Az, hogy tudtàl ròla de nem szòltàl lènyegèben lopàs, csak èppen egy emberi hibàt haszàltàl ki.
2020. jan. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!
2020. jan. 9. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!