Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy néz ki egy munkaszerződés?

Hogy néz ki egy munkaszerződés?

Figyelt kérdés
Én a Penny-ben vagyok főpénztáros, és gondjaim voltak-vannak a műszak vezetőimmel, illetve a területi képviselővel! 2018.01.17-től dolgozok, a főnököm azt mondta hogy, 6 hónapos szerződéssel indítok, ebből 3 hónap próba idő, és ezek után ad egy határozatlan idejű szerződést! De mivel a műszakvezetők, szó szerint rágalmaztak, és bolhából elefántot csináltak, bepanaszoltak a területi képviselőnek! És ezt őszintén mondom hogy nem tudom hogy miért, mert egyszer nem szóltak a 6 hónap alatt, hogy valami gond van a munkámmal! Olyan dolgokat állítottak, mint pl az, hogy főpénztárosként, nem pakolom a raklapos árut, addig a 2 percig, még nem jön egy újabb vásárló! Azt tudni kell hogy egy nagyon forgalmas boltban dolgozok, és tudni kell azt is hogy a Penny-ben van egy db fő pénztáros, aki nem hagyhatja el a helyét, és ha szükség van, akkor csengetek kettőt, és jön egy másik kolléga, illetve ha kell akkor egy harmadik kolléga! Na mindegy is, így is hosszú a szöveg, tehát nem ragozom tovább ezt a részét! A lényeg, hogy ezeknek a rágalmaknak teret engedve a főnököm, azt dobta fel, hogy két lehetőségem van, vagy felmondok, vagy áthelyez egy másik településen lévő, a lakhelyemtől távolabbi, és sokkal forgalmasabb Penny-be , egy újabb 3 hónapos határozott idejű szerződéssel, amire szintén azt mondta ha ez letelt akkor ad egy határozatlan idejű szerződést! Egy papírt már alá is írattak velem, amiben az állt nagy vonalakban, "hogy 2018.07.16.-tól áthelyezzük ebben az üzletbe, változatlan bérezéssel, és munkaidővel." Más nem is állt benne, és nem kaptam saját példányt, illetve az sem szerepelt rajta, hogy meddig tart a munkaviszonyom! Ez egy munkaszerződés, lehet annak venni? Csak azért kérdezem, megmondom őszintén, mert annyira hátba támadva érzem magam, hogy fogom, és elmegyek táppénzre, aztán ha letelt a beteg állomány, akkor fogom, és ott hagyom ezt a munkát! Csak tudnom kell biztosra, mert ugye 2018.07.17.-én letelik a munkaviszonyom, de 2018.07.16-tól egy másik Penny-ben fogok dolgozni, egy újabb 3 hónapos szerződéses idővel, és az a tervem hogy az első napomat már beteg állományban kezdem, mert egyébként is jelenleg beteg vagyok! És még egy kérdés! Hol tudok panaszt tenni a munkáltatóm ellen? Mert annyira dühös vagyok, és hátba támadva érzem magam, hogy aludni nem tudok éjszakánként! Köszönöm a válaszokat előre is!

2018. júl. 12. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

“Hogy néz ki egy munkaszerződés?”

Van a tetején egy szöveg: “MUNKASZERZŐDÉS”

2018. júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én arra vagyok kíváncsi, hogy az áthelyezést már lehet tekinteni munkaviszonyak? El tudod menni táppénzre, anélkül hogy felmondanának a beteg állomány alatt??
2018. júl. 13. 08:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Sok a duma, kevés az adat. A zagyvaságból annyit tudtam kivenni, hogy veled egy szerződésmódosítást, vagy valami annak tűnőt írattak alá. Ebből egyrészt jár neked egy példány, másrészt ez rövidebb, mint egy szerződés és csak a módosuló szakaszok vannak benne kiemelve, a többit a "szerződés nem érintett részei változatlanok maradnak", vagy hasonló értelmű szakasz rendezi. Persze csak akkor, ha van hivatkozás az eredeti szerződésre, anélkül értelmetlen az egész.
2018. júl. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!