Mi a teendő, ha a felettes nem fogadja be a munkavállalói felmondást?
Családtagom költözés miatt állást vált, az új helyen tárt karokkal várják. A felmondási nyilatkozatot átadta, közvetlen vezetője (telepvezető) azt félredobta, nem volt hajlandó ellenjegyezni. Hivatkozva arra, hogy csak az ő felettese fogadhatja be, aki hetekig szabadságon van, így addig nem számolódik a 30 napos felmondási idő.
Az új munkahely és a nagy távolságra való költözés miatt nem mindegy a felmondási idő, de az illető nem hajlandó foglalkozni vele. A területre nagyon nehezen találnak embert, mivel elég speciális, gyomrot és idegrendszert igénylő munkakörről van szó, azt többször hangoztatta, hogy "nem mehet el senki", mely kijelentést nyilván "kiröhögték" a beosztottak.
Maga a munkahely önkormányzati fenntartású intézmény alapítványi támogatással.
A lakbér számolódik, az új munkahely egy ideig még vár, de szorít az idő és szorít az anyagi keret. Hova lehet fordulni? Ki fogadhatja be a felmondást?
Biztos, ami biztos megkíséreljük tértivevényesen is eljuttatni, de a 30 napból már valószínűleg kicsúszunk, ha nem fogadják el méltányosságból, februártól már mozdulni kellene.
Megküldöd szépen tértivevényes ajánlott levélben, (bár még ezt sem vagy köteles) és egyszerűen lexarod a fejét!
Mit tud tenni a bar'marcú? Kirúg? XDXDXD
#1 vagyok:
Bocsi, csak második olvasatra vettem észre hogy önkormányzati!
Ez esetben szépen beballagsz ahhoz az idiótához, és megkérdezed tőle hogy ilyenkor mit kell tenni?
Várni?
Közöld vele hogy szerinted nem ez a helyes válasz, ezért átballagsz a munkaügyi felügyeletre és megkérdezed őket!
Ismét #1:
Tapasztalatból tudom, hogy az önkormányzati munkahelyek úgy félnek a munkaügyi felügyelettől, mint "ördög a tömjénfüsttől"! :D
Postai úton kell közölni a felmondást.
Az email is megfelelő. Az érkeztetéstől számítható a felmondási idő.
a) Próbáld a munkaügyisnek odaadni.
b) megint bemész, és ismét megpróbálod átadni, és azt mondod, hogy vagy átveszi, aláírja, mert nem tagadhatja meg. és készítesz rejtett kamerás felvételt. ha megint, akkor előveszed, és azt mondod, hogy na akkor közös megállapodással azonnali hatállyal, ha nem akar munkaügyi bíróságra kerülni.
Van még két ötletem, de azt privátban. :D
Ha megvan már az új munkahely, és tényleg tárt karokkal várnak, akkor tényleg nincs nagy gond szerintem, de ha arról van szó, hogy még álláskeresési járadékra, stb. lenne szükség, akkor normálisan kell intézni, mert ha azonnali hatállyal mondanak fel, akkor nem jár.
Egyébként azt is megteheted, hogy nem bemész hozzá küszöb alatt bocsánatot kérve, hanem mindenki előtt hangosan kijelented, hogy felmondasz... és szerintem mivel már a munkáltató sms-ben is felmondhat a munkáltatójának, te gondolom, ez kölcsönös, szóval sms-t is küldhetsz neki, de mellette e-mailben is benyomnám neki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!