Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vatera tartozás alól kibúvó...

Vatera tartozás alól kibúvó hogyan lehet kibújni?

Figyelt kérdés

Vaterán árulok néhány terméket. De sajnos úgy látszik egyik sem fog elkelni.

A termékfeltöltési és kiemelési díjakra 1500 Ft.-om ment el.

A vatera szabályzatában csak az áll, hogy ha nem fizetek határidőn belül, akkor letiltják bizonyos szolgáltatásokat a részemre.

Ebből nem lehet rendőrségi, vagy valamilyen pénzbehajtási ügy.

Ezért a kevesebb mint 1500Ft-ért csak nem hurcolnak meg annyira.


2010. júl. 20. 13:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
de, kiadják behajtócégnek és szépen gyűlni fog a behajtási díj, aztán ha nem fizetsz, akkor fizetési meghagyást és polgári pert fognak kezdeményezni....utána jöhetsz sírni, hogy a több százezres perköltséget tiltatja le épp a végrehajtó a fizetésedből...
2010. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Bizony, én 128 ft-al tartoztam és egyszerűen később tudtam ennyit elutalni, ezek a busmanok meg vértürelmetlenek voltak és rámküldték az intrumot, akik már a 128-ft-os és a kezelési költségüket 1000.- együttesen követelték. R°hadék népség. Utána még magyarázkodhattam az intrumnak is, hogy szar az orrukra, már el van utalva, plusz a vatera se akarta elhinni, le voltam tiltva vagy egy hétig.
2010. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%
Felfüggesztik a felhasználóneved, de egyéb probléma nem lesz.
2010. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Azt bizony habozás nélkül ki fogják adni behajtócégnek, akár pár forintnál is megteszik, pont azért, hogy megmutassák, következetesen behajtanak minden adósságot. Szóval a választás az, hogy most buksz 1500at, vagy később sokkal többet.
2010. júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

Tulajdonképen benne van a kérdésedbe a válaszod, hogy a

"A vatera szabályzatában csak az áll, hogy ha nem fizetek határidőn belül, akkor letiltják bizonyos szolgáltatásokat a részemre."


Vagyis a szolgáltatásért előre fizetsz! Nem fizetés esetén megszűnik a jogviszony.

Olyan nincs, hogy amíg el nem kel addig te köteles vagy hirdetni (akár életed végéig)


Nekem is szűnt már meg hirdetésem. Nyugi

2010. júl. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
el vagytok tájolódva, itt nem a következetesen behajtunk, meg megmutatjuk a lényeg, muszáj nekik kiadni, az elszámolásuknak rendben kell lennie, minden beérkező bevételt le kell könyvelni, a nem beérkezőket meg behajtani....ha nektek lenne vállalkozásotok szívesen adóznátok olyan bevételek után, amit meg sem kaptatok??
2010. júl. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Én 300 Ft-tal tartozom már egy éve, de egyszerűen nem fogadta el a rendszer a bankkártyával fizetést. Árulni nem tudok, de vásárolni igen, ezen kívül semmilyen felszólítást nem kaptam.
2010. júl. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

13:39 az okfejtésedben ott a hiba, hogy utólag kell fizetni, nem előre


"Amennyiben a Vatera által kiküldött számla rendezése nem történik meg a számlán jelzett fizetési határidőn belül, a Vatera, a fizetési határidő lejártát követő 7. napon fizetési felszólítást küld email üzenet formájában a Felhasználónak. A fizetési felszólításban megjelölt további 7 napos fizetési határidő teljesítésének hiányában a Vatera a Felhasználó felhasználói jogosultságait ideiglenes tiltás alá helyezi, amiről email üzenet formájában tájékoztatja a Felhasználót. A jogosultságok tiltásának feloldására kizárólag a kötelezettségek rendezését követően kerülhet sor. A második fizetési felszólításon szereplő fizetési határidő túllépésének 7. napján a fennálló kötelezettségeket a Vatera követelésbehajtó partnereihez adhatja át behajtásra. A követelésbehajtás költségei a nem fizető ügyfelet terhelik, amelyek a követelésbehajtó partner által kibocsátott számlán jelennek meg terhelésként. A követelésre átadott összeget kizárólag a követelésbehajtó partnernek az általa kiállított számla alapján lehet kiegyenlíteni! A követelésbehajtás eredménytelensége esetén a Vatera peres úton érvényesítheti követelését.


Fizetési felszólítást a Vatera a Felhasználó által a regisztrációs adatoknál megadott e-mail címre, vagy mobiltelefonszámra küldött SMS-ben tesz meg, mely írásbeli értesítésnek minősül."

2010. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ráterhelik majd az összes költséget és mikor szépen felhalmozódott be vasalják kamatostól.
2010. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen, gondolom tényleg ki kell adniuk a behajtóknak. De viszont a behajtók mit tudnak tenni?

Van 1500 Ft. tartozásom és vegyük hozzá a behajtás költségeit ami max 10 000Ft. Még így sem éri el az a 20 000Ft-os minimális értékhatárt ami alatt pert lehet kezdeményezni.

Én úgy gondolom, hogy a cégek csak ijesztgetnek, mert talán az egyszer nem fizetők (mint én is), megijednek. Szerintem, mint neten is olvastam többen elküldték őket melegebb éghajlatra, és utána békén hagyták őket.

Érdemes elolvasni a komment rész is.

[link]


Mint becsületes állampolgár, akinek a fejében megfordul hogy meglehetne spórolni némi pénzt, mert ezt látja a tv-ből, és a helyi közértben is hogy lopnak (és nem csak az indiánok).


Hát remélem sikerül eladni egy terméket, vagy ha minden kötél szakad késedelmi felszólítás után nem sokkal fizetéskor kifizetem a számlám.


De ha valakinek valós tapasztalata van ilyen ügyben, kérem írja meg.

2010. júl. 20. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!