Válunk. Ha gyorsan eladom a házat, akkor az új tulajdonostól a feleségem követelheti a felét?
Mielőtt eladnád, keress egy ügyvédet. Ha a házat a házasság előtt vetted és csak a te neveden van, akkor a tied, annyi jár legfeljebb neki, amit felújításra költött. De az sem mind és számlával kell igazolnia.
A céged fele viszont járhat, ha a házasság alatt hoztad létre.
Ügyvéd és ő fog segíteni. Addig ne kezdj el szervezkedni.
"Most gyorsan oszd le a dugások, lelki támogatások, háztartásvezetés, főzés, beszélgetések áràt és nézd csak meg, kb 300 ftos órabérért “dolgozott” jóesetben."
LOL, már bocs, de ha még a házasságon belüli dugást is pénzben/órabérben számítjátok, akkor tényleg ne csodálkozzatok, ha sokan "nagybetűs K"-nak bélyegeznek titeket, mert sajna valóban nagyon sokan rá is szolgáltok...:(
Legjobb tudomásom szerint ha a ház már megvolt az esküvő előtt és a te neveden volt, saját pénzből vetted, akkor abból neki nem jár egy fillér sem. Ha beleadott a felújításba, akkor a felújítás összegének megfelelően jár neki valamennyi, de semmiképp nem a ház fele.
Az ingóságokkal ellentétben az ingatlan 5 év után is magánvagyon marad, ha nem a házasság alatt szerezték.
"Most gyorsan oszd le a dugások, lelki támogatások, háztartásvezetés, főzés, beszélgetések áràt és nézd csak meg, kb 300 ftos órabérért “dolgozott” jóesetben"
Mosolyogva olvasta az alkoholista Gipsz Jakab , majd otthon jól elverte az asszonyt... :D
Nem csoda ha ennyi nőverés van MO-n. Ha a nőm ilyet mondana énis telibeverném.
#29 "De emellett az együttélés/házasság ideje alatt szerzett fizetés közös vagyonnak számít. Márpedig te ebből fizetted a hitelt.... na hogy ilyenkor mi van, eddig nem tértek ki sehol."
De, ott van a linken betett cikkben. A házasság alatt keletkezett tartozás is közösnek számít, akkor is ha csak egyikük nevére szól - azt közösen kell visszafizetniük. Ahogyan a házasság alatt szerzett vagyon is közös.
Vagyis ha a házasságkötés előtt vett egy lakást 10 millióért (csak példa) és abból 5 milliót már visszafizetett az esküvő vagy együttélés előtt, akkor az a rész (50%) az ő tulajdona, mint a házasság előtt szerzett vagyon. Mivel a többit hitellel törlesztette a házasság alatt, azt akkor szerezte meg, addig nem volt az övé amíg nem fizette ki - addig a bank tulajdona. Az az 50% pedig közös tulajdon. Csak akkor számítana a saját vagyonának, ha az együttélésük előtt már kifizette volna a hitelt is.
Az az írás a linken amúgy nagyon jó.
#35 Nagyon jó tanács, ajándékozza a gyereknek! Akkor majd a váláskor a gyerek marad az anyánál a férj meg mehet máshová, mert a gyerek maradhat a lakásban.
Így nem a felét veszti el az ingatlannak hanem az egészet.
Amúgy az itt leírtak szerint meg is érdemelné.
Kérdező
Azt megmutattad a megszólalásaiddal, hogy a feleségednek oka bizonyára elegendő volt arra hogy el akarjon válni tőled.
A törvény pont az ilyenek miatt lett igencsak kidolgozott, ne hidd hogy te vagy az első férj aki sértettségből vagy bosszúból ki akarja semmizni a feleségét - vagy fordítva, hogy esetleg most lenne olyan először, hogy egy nő el akarja szedni a férje vagyonát.
A törvény pontos és gondoskodik arról, hogy ne tudd olyan könnyen kijátszani. Ott van a ház és minden egyéb vagyonotok, nem tudod eltagadni. Ha eladod akkor is a fele az ÉRTÉKÉNEK és nem a papíron felmutatott eladási árának, a feleségedé lesz, ha az közös vagyonnak számít.
Amúgy csak szólok, hogy ha közös vagyon, akkor hiába van csak a te neved a tulajdoni lapon, az attól még bizony a feleséged tulajdona is. Még utólag, a váláskor is kérheti a tulajdonjoga bejegyzését.
Szerintem ne pattogj feleslegesen, kérdezz meg egy ügyvédet! Ő fogja tudni megmondani a pontos adatok ismeretében hogy mi az ami közös vagyonnak számít és mi az ami nem. Ha közös vagyon akkor hiába adod el, csak egy csomó plusz kiadást csinálsz magadnak vele, de akkor is a fele a nejedé lesz. Ha meg nem számít közös vagyonnak akkor meg minek adnád el?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!