Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mióta ilyen macerás a házasság...

Mióta ilyen macerás a házasság utáni névváltoztatás?

Figyelt kérdés
Azt hittem hogy esküvő utáni hétfőn már mehetek is az okmányirodába, erre ma közölte az anyakönyvvezető hogy leghamarabb csütörtökön vagy esetleg szerdán tudnék, engemet előre vesz.
2019. okt. 17. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Ezt a kérdést miért teszed ebben a témakörbe?
2019. okt. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem macerás. Csak az anyakönyvvezetőnek rögzítenie kell a központi nyilvántartásban a házasság tényét, és a választott házassági nevet. Ne várd már el tőle, hogy szombaton este, vagy esetleg vasárnap pont ezzel foglalkozzon. Nem értem mi ilyen sürgős ebben, hogy nem tudsz várni rá pár napot.
2019. okt. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
1-es, mert ez a kategória nem csak a nyekergő, előítéletes inceleknek van fenntartva.
2019. okt. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Most az a pár nap nem mindegy?
2019. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem mindegy, mivel utazok vissza külföldre.

Tipikus válaszok, nem is számítottam másra. Persze mindenki saját magából indul ki, aki azt hiszi hogy nekem ez a legeslegnagyobb bajom.

2019. okt. 17. 20:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, de ha ilyen fontos, akkor időben meg kellett volna érdeklődni, hogy mennyi idő lesz.
2019. okt. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tök mindegy, mivel már a mostaninál több szabadságot nem adnak, szóval ha akarnám se tudnám meghosszabbítani a szabadságomat ez miatt.
2019. okt. 18. 08:54
 8/12 A kérdező kommentje:
Felhívtam a kormányablakot és azt mondták hogy az esküvő után kapott papírral bebattyogok hétfőn és gyorsítottan 3 nap alatt megcsinálják az útlevelet. Ennyi. Úgyhogy aki nem tud hozzáértően megszólalni a téma kapcsán az maradjon inkább csöndben.
2019. okt. 18. 10:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Jólvan cuni. Akkor mégsem macerás. Mondjuk azt mi is tudtuk, hogy van három nap alatt elkészülő útlevél. Csak nem ez volt a kérdés, de hát kérdezni tudni kell ugye.
2019. okt. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értelmezni is tudni kell. Ha én nekem mihamarabb kell akkor nyilván nem szerdán vagy csütörtökön akarok ennek nekiállni. Józan paraszti ész. Azt én is tudtam hogy 3 nap alatt elkészülhet. Csak az a nem mindegy hogy hétfőn vagy csütörtökön csináltatom.
2019. okt. 18. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!