Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság válás majd újabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság válás majd újabb házasság esetén hogyan változhat a nevem?

Figyelt kérdés
Tegyük fel,hogy én Szabó Anna vagyok és férjhez mentem Kis Pistához. A nevemet megváltoztattam Kis-Szabó Annára. Azonban elválunk de a nevemet megtartottam. Ha újra férjhez megyek máshoz pl. Kovács Attilához akkor a vezetéknevemet kérhetem az első és második férjem után ? Tehát lehetek Kis-Kovács vagy Kovács Kis Anna és az eredeti Szabó vezetéknevet elhagyhatom ? Jelenleg amúgy elvált vagyok és érdekelne ha újra házasodok milyen opciók vannak. Amúgy azért ragaszkodok az első férjem vezetéknevéhez mert gyönyörű és ritka ( az enyémmel ellentétben ) :) és a gyerekeink vezetékneve is az övé.

2016. aug. 6. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Olyan nevemt kérsz amit akarsz, lehetsz Kelemen Vivien is, csak meg kell indokolni, hogy miért.
2016. aug. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem kicsit beteg összekapcsolni a volt férj és az új férj nevét. Egyébként ha újra férjhez megy az ember akkor nem tarthatja meg a volt férj nevét.
2016. aug. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Ez tényleg beteg. Mindkét férfi helyében eléggé dühös lennék.

Ha már nem kellek, minek neked a nevem és ha már én kellek, minek neked a volt férjed neve?

2016. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Második férjként ezen a ponton mondanám le az esküvőt. Amúgy úgy veszed fel a neved, ahogy akarod.
2016. aug. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

En az exed helyeben jogi uton kovetelnem vedd le a nevem

Az uj parod helyeben pedig otthagynalak.

Egy otlet fuss a sajat neveden az a legjobb mindenkinek mert szerintem orult vagy

2016. aug. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Dehát a saját neve uncsiiiiiii
2016. aug. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó,hogy szinte senki sem a kérdésre válaszolt :D A volt férjem egyáltalán nem ellenzi,hogy megtartottam a nevem,örülneki,békésen váltunk el :) Az új párom pedig amikor szóba került a házasság akkor felvetette,hogy Ő venné fel az én / mi nevünket :)Ezt túlzásnak tartottam ezért ajánlottam fel cserébe a közös nevet :) Nem gondoltuk,hogy ez ilyen,,botrányt,, kelt :)
2016. aug. 7. 21:54
 8/11 anonim ***** válasza:

A volt ex azt jelenti elmult bekeben vagy harcban

Igy necces a nevet megtartani sot orult dolog

2016. aug. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak addig tarthatod meg az ex nevét, amíg újra férjhez nem mégy.
2016. aug. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

En is megtartottam,pont a gyerekek miatt hisz oket is igy hivjak.Az uj parom felvetette h akkor majd en is felveszem az o nevet,en meg neztem bamban h dehat a gyerekek neve meg mar ezt megszoktam ugyis es az ove meg bonyolult.Es akkor tisztaba tette.


Neve? Kis Anna (en igy vettem fel)

Leanykor neve?Szabo Anna

Ferje neve?Kovacs Attila


Ezt mind ertem holgyem,de akkor ki az a Kis?

Errol nem akarok beszelni:)))


Es belattam h igaza van,barmennyire is szeretem az 1.hazas nevemet (es ugye a gyerekek

..),ha uj eletet kezdek,akkor ne kisertsen a mult igy sem.Mar nem tartozok Kishez,es szeretem tisztelem a parom annyira h engedek majd a keresenek es az ovet viselem a jovoben.Akkor is ha kevesbe fog a nev a szivemhez noni.

2016. aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!