Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apukám nem fizet gyerektartást...

Apukám nem fizet gyerektartást. Mit lehet ebből?

Figyelt kérdés

Szüleim kb.3 éve elváltak, anyukám nevel engem meg a húgomat.Na szóval, apukám nem szokott ránk gyerektartást fizetni,csak néha megdob egy 20000 Ft-tal kettőnkre, így teljesen anyukám tart el minket. Anyukámnak elege van ebből, és bíróságra szeretne ezzel menni. Az érdekelne, hogy aki járt már hasonló cipőben mint én, annak mi lett a vége? Már kilátástalan a helyzet, apukám makacs mint az öszvér, azzal mentegetőzik hogy neki sincs pénze (pedig tudom hogy van) , és hogy a bíróságon nem fognak vele semmit se csinálni, nem érdekli, és hogy anyukám csak "hangember", csak fenyegetőzik.Pedig nem , anyum tényleg komolyan gondolja,mert már tele van a hócipője. Sajnálom ha érthetetlen az írásom ,de nagyon ideges vagyok, már a sírás szélén állok.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. szept. 5. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád beadja az igényét, a bíróság pedig elbíralja azt. Megállapít egy összeget amit fel évre visszamenőleg megkap, meg ezentúl havonta míg nagykoruak n e m lesztek. Ha apukadnak van jövedelme, tőle vonják le, ha nincs, megelőlegezi az állam, amit aztán később apukádon behajt.
2019. szept. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Így van, apukád lehet akár mekkora beképzelt köcsög, a törvény anyukád oldalán áll. A kiskorúak védelmének hála, maga az eljárás menete sem olyan nagyon-nagyon hosszú, szóval nyugodtan hátra dőlhetsz mert az állam szépen lefogja szedni az apádat :D
2019. szept. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek! Most megnyugodtam valamennyire :)
2019. szept. 6. 17:45
 4/7 anonim válasza:
Barátnőm sokat pereskedett, de megkapta az elmaradt gyerektartásokat.
2022. ápr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éve nem rendeződött vagy minek emelted ki?
2022. ápr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még mindig nem rendeződött a helyzet, inkább rosszabbodott.
2022. máj. 19. 07:36
 7/7 anonim válasza:
Azóta megoldódott a helyzet?
jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!