Aki Rendőrségen dolgozik, nem mindenki rendőr?
Éppen nézegettem neten a Kecskeméti Rendőrkapitányság oldalán ( direkt nyilvános oldal) belűl azokat akik ott dolgoznak és a legtöbb név mellett ugyan az van, hogy zls,örgy,hdgy,alez. stb,ezek mind nyomozók vagy vizsgálók ,ez megven oké. Olyan neveket is láttam, amelyek mellett ka. rövidítés van,valamint ügykezelő,99%-ban nők.
Utóbbiak is rendőrök vagy nem?
Én arra gondoltam akik a rendőrségen dolgoznak mind rendőr, de lehet tévedek.
Azt eddig is tudtam viszont, hogy a kapunál a portás az nem rendőr, hanem külsős cég és fegyveres biztonsági őr.
ka = közalkalmazott
nem mindenki rendőr, aki rendőrségen dolgozik
pl. a rendszergazda sem :-)
Arra mondják, hogy rendőr, aki a rendőrség hivatásos állományának tagja, igazolványában ott szerepel, hogy "fegyverviselésre és intézkedésre jogosult".
Vannak rendészeti igazgatási alkalmazottak is (idén lettek azok, korábban kormánytisztviselők vagy közalkalmazottak voltak), akik végezhetnek kifejezetten rendőrszakmai munkát is pl. szabálysértési ügyintézőként, vagy dolgozhatnak a rendőrség működését biztosító területeken is (pl. humán, műszaki, gazdálkodási, IT, stb.
A rendészeti igazgatási alkalmazottak utcán rendőrként nem intézkedhetnek, de vezethetnek akár rendőrszakmai osztályt is, vagy mondjuk ellenőrként megbízólevéllel ellenőrízhetik rendőri szerv működését is.
Ezen kívül vannak munkavállalók is. Idén sorolták át az összes korábbi közalkalmazottat vagy r. i. alkalmazottnak, vagy munkavállalónak. Munkavállalónak sorolták át tipikusan a konyhai dolgozókat, épület karbantartókat, takaritókat. Nekik ez sérelem, mert nem jár már nekik sok olyan kedvezmény, ami korábban járt nekik közalkalmazottként.
FBŐ-kről már volt szó. Vannak még tisztjelöltek is, akik nappalis hallgatók, végzés után tisztté avatják őket. (Akiket tiszthelyettesnek képeznek, azok kapásból próbaidős rendőr őrmesterek lesznek.)
A takarítók sem, a javítóműhelyben dolgozók sem, a büfés sem...
A közalkalmazottak idén már rendőrök lettek!
Az előadó az lehet hivatásos rendőr beosztása, vagy rendészeti igazgatási alkalmazott (akik régebben kormánytisztviselők vagy közalkalmazottak voltak) munkaköre is.
A legtöbb nem vezető hivatásos beosztás megnevezése leegyszerűsítve (ami így nem teljesen pontos)
előtag+megnevezés
előtag lehet: segéd (tiszthelyettesi) , előtag nélkül (zászlósi, tiszthelyettes is lehet zászlósi beosztásban), előtag nélkül a végén még "tiszt" (tipikusan hadnagyok, főhadnagyok), fő- (századosok, őrnagyok, ritkán alezredesek), kiemelt fő- (századosok, őrnagyok, alezredes)
megnevezés: nyomozó, vizsgáló, technikus, előadó
Pl. bűn- és baleset-megelőzési előadó, szabálysértési előadó, humán előadó, informatikai előadó, ügyviteli előadó (aki sokszor vezetőnek titkárnői munkát végez) akiknek az ajtaján gyakran csak annyi áll beosztásról/munkakörről, hogy "előadó", lehet hivatásos zászlós vagy rendészeti igazságügyi alkalmazott is, ha van rendfokozata a névtáblán, akkor hivatásos.
A hivatásosok beosztásai:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!