Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Közterület Felügyelőség...

A Közterület Felügyelőség mostanában, -ahogy a hírekben hallani- milyen jogon, címen, Büntetget olyan Kresz -Szabálysértések kapcsán ami a Rendőrség hatásköre?

Figyelt kérdés

Ők nem a közterület jogtalan használatáért büntethetnek, hanem közlekedési szabálysértèsért is??


Nemértem, ha a Közterület Felügyelet kameràján látszik a záróvonal átlépésem. Ami után a szemből sétáló rendőr helyszíni bírságot mér rám, a Közterület Felügyelet még Rákontrázhat?



2017. ápr. 29. 00:51
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Kérdezd meg egy családtagodat, ha már ide írtad ki a kérdést!
2017. ápr. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem tudom, miért lett a családfa kategóriában, jelzem a moderátornak, hogy legyen kedves átrakni a jog vagy közlekedés kateriába. Egyébként szerintem egy vétségért egy büntetés jár, de nem vagyok jogász.
2017. ápr. 29. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

- Törvényben meghatározott közlekedési szabálysértések esetén, a közterület-felügyelet, önállóan (is) bírságolhat.

- A záróvonal átlépése nincs ezek közt.

- A rendőri intézkedésekről a közterület-felügyeletnek nincs nyilvántartása, így a jogkörükbe tartozó közlekedési szabálysértések esetén ők is kiszabhatják a bírságot. Persze, ha ugyanarról a szabálysértésről van szó, akkor ezt tisztázhatod a közterület-felügyelettel.

Azt te tudod, hogy a rendőr pontosan, a záróvonal átlépéséért büntetett-e? A bírságon meg van nevezve az elkövetett szabálysértés, azt, elfogadása esetén alá kellett írnod, tudomásul véve, hogy azután nincs jogorvoslati lehetőséged. A közterület-felügyelet nem szokott jogkörébe nem tartozó esetekben bírságolni. Miért telepítenének kamerát, például, záróvonal átlépésének ellenőrzésére, ha annak ellenőrzésére, szabályszegés esetén a bírságolásra, nincs is jogosultságuk?


► A közterület-felügyeletet, adott közlekedési szabálysértések önálló ellenőrzésére, bírságolására, a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény 20. szakasza jogosítja fel. (A törvényre, más jogszabályok, Kkt.-nak rövidítve hivatkoznak.)

„f) az (1) bekezdés kg) pontja tekintetében a közterület-felügyelet is,” „jogosult együtt vagy önállóan ellenőrizni.”

A hivatkozott, (1) bekezdés kg) pontja:

„kg) a behajtási tilalomra, a korlátozott övezetre (zóna), a kötelező haladási irányra” „vonatkozó rendelkezések megsértői bírság fizetésére kötelezhetők.”

[link]


► A közterület-felügyeletről szóló 1999. évi LXIII. törvény 17/A szakasza:

„17/A. § A felügyelő a feladatkörébe tartozó, a Kkt.-ban meghatározott közlekedési szabályszegés esetén jogosult a Kkt. 20. § (4a) és a (4b) bekezdésében meghatározott közigazgatási bírságot alkalmazni.”

[link]


► A közigazgatási bírsággal sújtandó közlekedési szabályszegések köréről a 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet szól.

Elkülönítve, a 6. mellékletében, a KRESZ szabályhelyeket pontosan megnevezve, szerepel az a három szabálysértés, amiért a Kkt. felhatalmazása alapján a közterület-felügyelet önállóan bírságolhat. Egyben a bírság kötelezően alkalmazandó mértéke is meg van határozva.

A 410/2007 6. mellékletében egyenként megnézheted a KRESZ szabályhelyeket, ehhez itt van a 410/2007-es kormányrendelet és a KRESZ:

[link]

[link]


Kizárólag jelzőtáblákat tartalmaz a 6. melléklet, záróvonal átlépést, nem. Úgyhogy, lehet, hogy nem arról a szabálysértésről van szó, amiért a rendőr bírságolt. De, a közterület-felügyelet határozatában biztosan szerepel, hogy a KRESZ melyik szabályhelyének megsértése miatt bírságolnak, és a rendőri bírságon is szerepel. Ezeket összevetheted.


Egyébként, a közterület-felügyelet nem csak mostanában bírságol közlekedési szabálysértésért. A Kkt. alapján 2012. szeptember 1-től van jogosultságuk.

Mostanában, budapesti tiltott kanyarodás miatti bírságok miatt kapott nagy sajtófigyelmet, mert a főpolgármester nyilvánosság előtt kijelentette, hogy jogosulatlan a felügyelet felvételek alapján történő bírságolása. Megy róla a vita, de a bírságolás folyik, és van jogszabályi háttere.

2017. ápr. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Mert a törvény szerint nekik is joguk van bírságolni? Na, ezt nem hitted volna, igaz? :D

Nyilvánvalóan egy vétségért egyszer fognak megbüntetni.

2017. ápr. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
54%
Szerintem csak 1x büntetnek meg. Ha közterest látok köpök egyet mindig. Az a legalja, a giliszta és a cigány közt van valahol.
2017. szept. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
30%
Én is rühellem a közteres patkányokat! Még él az hogy ha nem fizetem be akkor a rendőrség megkapja kiküldi hogy nyilatkozzanak és ha megadom válaszba hogy rokonom családtagomra nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni? így meglehet úszni? akkora tróger egy bagázs ez!
2017. nov. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Érdekes, hogy mindenki hogy pattog a giliszta közteres patkányokra, holott nem ők tehetnek róla, hogy TI szabálysértést követtetek el.
2017. nov. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
attól függetlenül egy hányadék banda remélem szó szerint a belük ki lesz a kórházi asztalon ,majd jöhet értük a Jószív! Mocskos férgek mind egy szálig A-Z-ig.
2017. dec. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!